צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה נרתקית לאחר קרערחל גולדברג 14:00 27/04/2011
שלום, אני בשבוע שלושים ותשע, הריון שלישי. בלידה הראשונה נקרעתי קרע דרגה 3a, את השני ילדתי בבית, ללא קרעים או חתכים.
חשבתי שהכל בסדר עד שרופא הנשים שלי התחיל לזמר על זירוז כיוון שהתינוק הזה גדול יותר ממה שהיה השני בלידתו (כיום הוא כ3.200 והשני היה 3.00) האם אני זקוקה לאישור מרופא הנשים שלי כדי להגיע ללידה, ללא זירוז, בבית חולים? האם יש בתי חולים שיקבלו את הסיפור שלי ביותר הבנה? (אני גרה באזור ירושלים)
האם יש דברים טבעים שיכולים למנוע קרע?(השתמשתי באפינו בלידה הקודמת, אך כיום אני מרגישה שהוא מזיק לי)
האם יש שיטות טבעיות לזירוז חוץ מדיקור?
   לידה לאחר קרעד"ר אבנר שיפטן 18:18 27/04/2011
לרוב הנשים שיש קרע בלידה ראשונה, אין בהמשך קרעים. בנוסף לכך, צריך לזכור כי הגורם הראשי לקרע הוא לא גודל התינוק, כי אם איך המיילדת מצליחה לשמור על הפרינאום (וכמובן הכנה של הפרינאום לפני, ע"י עיסוי או אפינו).
איני חושב שיש בעיה, אני לא הייתי פונה לחדר הלידה עם הסיפור מהלידה הראשונה, זה רק ילחיץ אותם ויגרום להם לעשות חתך יזום. גם גודל שמתחת ל- 4 ק"ג אינו נחשב לגדול, בטח לא גודל של 3.2 ק"ג.
הייתי מאוד ממליץ על עיסוי פרינאום, לפחות 2-3 פעמים ביום, רצוי אחרי מקלחת, שאז העור יותר רך, והעיסוי יותר אפקטיבי.
בהצלחה ולידה טובה.
   לא הבנתירחל גולדברג 18:50 27/04/2011
ההמלצה היא לא לספר שנקרעתי או לא ללדת בלידת בית חולים?
   לידה לאחר קרעד"ר אבנר שיפטן 23:06 28/04/2011
לא הייתי מדווח על הקרע שהיה בלידה הקודמת.
   סליחה על הנידנודרחל גולדברג 13:10 03/05/2011
אבל עברי הרפואי בטח רשום בכרטיס קופת החולים, כך שבמילא הם יוכלו לדעת, לא?
ומה אם בית החולים בו ילדתי את הלידה הראשונה, להם כתוב?
האם אני חיבת לבוא עם מסמך מרופא שמתיר לי ללדת נרתיקי ללא זירוז או שבכל מיקרה בית החולים חייב ליילד מיקרה כמו שלי (לאחר שילדתי כבר לידה אחת ללא קרעים, רק שכאן התינוק קצת יותר גדול ולכן הרופא מנדנד לי?).
תודה רבה על הסבלנות, ועל ההאזנה.
   תתקשרי אליד"ר שיפטן 13:13 03/05/2011
   מזל טוב!רחל גולדברג 13:05 11/05/2011
ד"ר שיפטן שלום, רציתי להודות לך, ולספר שבסוף נאותה אילנה, הגיבוי של ברברה, להגיע אלינו, וזה היה ממש מזל כיוון שכל הלידה לקחה שעתיים וחצי מהציר הראשון לאחרון.
כיוון שאנו לא רגילים בלידות קצרות גם לא הזדרזנו לקרוא לה וכך יצא שהיא הגיעה ממש לצירי לחץ.
תודה רבה על כל התמיכה והזמינות!
דרך אגב התינוק שקל שלוש חמש מאות עשרים, שזה יותר מהבכור שלי,ולא נקרעתי כלל. אני מקווה שעכשיו הרופא שלי יפסיק לנדנד...
שוב תודה רבה,
רחל
   המון מזל טובד"ר אבנר שיפטן 17:48 11/05/2011

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו