צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום גירושין
מנהל/ת הפורום: עו"ד ערן עזרא
  הסדרי ראייה וסמכותעומרי 15:02 14/08/2012
שלום רב , אני נמצא בהליכי גירושין והמקרה שלי מסובך ולכן פניתי לפורום בשביל שתיתנו לי ייעוץ. אשתי עו"ד במקצועה ויודעת היטב את החוקים, ויש הוכחות שאפרט בהמשך שהיא השתמשה עם הידע שלה בחוסר תום לב. בפברואר האישה ניגשה לבית משפט לעניני משפחה והגישה בקשה ליישוב סכסוך. לאחר שיחה ענינית בינינו וכאשר שנרגעו הרוחות שלחנו לבית משפט שאנו מעונינים לסגור את התיק ואיננו מעונינים להופיע ביחידת סיוע. כעבור כשבוע נמסר לנו בדואר שעקב הודעתינו , התיק סגור. במאי קרה בינינו "פיצוץ" והאישה עזבה את הבית עם הילדה ועברה לגור בבית הוריה. האישה הגישה כעבור שלושה ימים לאחר ה"פיצוץ" בקשה לבית משפט לפתוח את התיק מחדש בטענה שהבעל הכריח את האישה במרמה לחתום כדי לסגור את התיק. השופטת הודיעה שהבעל צריך להשיב תוך שבוע. פניתי לעורך דין, ודרכו עניתי לשופטת שדבר זה לא היה ולא נברא ושהאישה משקרת. השופטת ענתה, שעקב הודעתי אין אפשרות להכריח אותי להגיע ליחידת הסיוע ואף רמזה לאישה שלפי תקנון258 אם הבעל סירב ליישוב סכסוך האישה יכולה להגיש תוך 30 יום כתבי תביעה , וזה יחשב כאילו הגישה את תביעתה בפברואר. כעבור כשבוע הגשתי בבית דין רבני כתב תביעה לגירושין שכוללים מזונות,הסדרי ראייה, רכוש וחינוך. וכעבור כחודש האישה עשתה זאת בבית משפט. אני הוצאתי נגדה צווים לפניה , והאישה הוציאה צוים נגדי לאחר מכן דרך בית משפט. לאחרונה בית משפט נתן צו להסדרי ראייה מה שאישה רצתה. ואני קיבלתי צו בבית דין רבני להסדרי ראיה מה שאני רציתי. כמו כן יש לי תמליל בו אומרת האישה שהיא פנתה ליישוב סכסוך בשביל שלא אוכל לפנות לרבני . יש לי כמה שאלות: 1. יש דבר כזה שאפשר להחיות תיק שנסגר?
2. אצל מי תהיה הסמכות לדון בהכל, אצל בית דין רבני או בית משפט?
3. כרגע יש שתי צוים מקבילים להסדרי ראייה מבית דין רבני ובית משפט. מה עליי כרגע לעשות.
4. על האישה לכבד את צו בית דין רבני, ואם לא עליי לפנות למשטרה לעקיפה?

תודה מראש
   מקרה מוכרעודד 11:10 29/08/2012
עומרי שלום. המקרה של תביעה בשתי הסמכויות הנתונות הוא מוכר ואפילו נחשב למהלך קלאסי של אחד מן הצדדים. כל מקרה לגופו וכל מקרה מסובך אבל תמצא מאמר מעניין בנושא בכתובת - www.avigeffen.co.il/propertydivision
בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו