צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  שאלהדרורית 14:39 19/01/2008
שלום רב

יש לי שאלה.
עם תום לימודי האקדמאים עבדתי בתחום מסויים 3 שנים וצברתי נסיון, התפטרתי וקיבלתי מכתב המלצה מדהים ועברתי לעבוד בתחום אחר (בו אני עובדת כבר 5 שנים) מתוך שיקולי נוחות.
היום אני אחרי 2 לידות (האחרונה לפני חודשים) ומעוניינת לחזור לתחום הקודם שלי.
אני אחכה עוד כחודשים, כדי להיות עם התינוק ואז מתכוונת להתחיל לחפש עבודה.
שאלותי הן:
1. האם לצרף לקורות חיים שלי את ההמלצה הקודמת (שהרי היא מלפני 5 שנים)- בהמלצה מפורט גם הנסיון המקצועי שרכשתי וגם עדות על אופיי ?
2. כיצד להתכונן למבחני כניסה לעבודה. אני מתכוונת למבחני פילת או מבחנים אחרים (אילו מבחנים נהוגים היום?)
3. אני מתלבטת במתן תשובה על שאלה כגון מדוע עזבת את התחום שעבדת בו ועברת לאחר. יתכן והדבר מצביע על חוסר עקביות ואולי המעסיק יחשוש מעזיבה נוספת (אם יהיה הריון נוסף)
מה כדאי לענות על שאלה: מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם?
4. האם כדאי לכתוב בקורות חיים: גיל +מצב משפחתי?
אני בת 33 נ+2
תודה רבה
דרורית
   תשובות ריני 13:24 22/01/2008
1. האם לצרף לקורות חיים שלי את ההמלצה הקודמת (שהרי היא מלפני 5 שנים)- בהמלצה מפורט גם הנסיון המקצועי שרכשתי וגם עדות על אופיי ?
כן הייתי מצרפת את ההמלצה כשתתבקשי.
2. כיצד להתכונן למבחני כניסה לעבודה. אני מתכוונת למבחני פילת או מבחנים אחרים (אילו מבחנים נהוגים היום?)
בעקרון התשובה על כך ארוכה ומפורטת בשביל ההתחלה את יכולה להכנס לאתרים של מכוני הכנה למבחנים כגון מכון נועם או מכון אדם מילוא ולמצוא שם דוגמאות למבחנים. ימי הערכה כוללים בהם סוללה של מבחנים והתנסויות שאפשר להתכונן אליהם. ישנם ספרים ואתרי אינטרנט מכינים.
3. אני מתלבטת במתן תשובה על שאלה כגון מדוע עזבת את התחום שעבדת בו ועברת לאחר. יתכן והדבר מצביע על חוסר עקביות ואולי המעסיק יחשוש מעזיבה נוספת (אם יהיה הריון נוסף)
מה כדאי לענות על שאלה: מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם?
זוהי שאלה צפויה והייתי עונה עליה בכנות: שניתנה לך הזדמנות לשלב תחום ענין אחר שהתאים לאותה תקופה, ולאחר שתנסית וראית כי טוב הבנתש את יכולה לבחור בין שתי הדרכים ובחרת לחזור לראשונה, ועתה מתוך ידיעה ברורה שהתחום הראשון הוא המתאים לך יותר ובו את רוצה להתנסות.
4. האם כדאי לכתוב בקורות חיים: גיל +מצב משפחתי?
בד"כ לא מציינים אך מניעה לציין סה"כ ניתן לחשב את גילך ע"פ קורות חיים יבשים. לצערי יש עדיין מעסיקים שמתסכלים על זה ומחליטים לפסול לכן עדיף שלא לציין

בהצלחה
וסליחה על העיכוב בתשובה
ריני

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו