צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  תחום המידענותמרואיינת 16:49 26/06/2008
ריני שלום,
פתחתי הודעה גם בלוח הפורום, ורק אח"כ עלה בדעתי שאולי את הכתובת... אז ככה -
(מעבירה את ההודעה כלשונה)
אני מועמדת למשרה שבחלקה עוסקת במידענות. אני עדיין בתהליך של מועמדות וברור כי אין לדעת איך זה יסתיים, אם כי יש לי תחושה שאני בכיוון הנכון.
רציתי לשאול אם יש פה כאלו שעוסקות במידענות או מבינות בזה - מה זה בדיוק? האם דורש הכשרה כלשהיא? איך אפשר להתמקצע בתחום? וכל אינפורמציה שתועיל לי להבין במה מדובר.

תודה רבה!
   מידענות ריני שניר 20:48 26/06/2008
הי
בעקרון מידענות הוא תחום שלומדים אותו באוניברסיטה או בקורסי תעודה משלימים. מדובר בתחום הדורש מיומנויות והכרות עם כלי חיפוש אינטרנטיים מתקדמים. תפקיד המידענית הוא לערוך חיפושים מורכבים ע"י מנועי חיפוש וכלים אחרים להשגת מידע. כיום התחום מאוד מפותח. אני בטוחה שאם תקישי בגוגל מיגענות קורסים או לימודי מידענות תקבלי אינפורמציה רלוונטית אם אני לא טועה יש בבית ברל קורס למידענים. בעיני זה מרתק ללמוד איך לנבור בים המידע הקיים ולמצות תהליכי חיפוש.
המון בצלחה
ריני
   מידענותמרואיינת 23:04 26/06/2008
היי ריני,
תודה רבה על תשובתך המהירה.
האמת שקצת יצאה לי הרוח מהמפרשים... אין לי שום רקע בנושא, ובאינטרנט אני מחפשת כאחד האדם (או במילים אחרות - גוגל...). לא ידעתי שזה מצריך הכשרה מוקדמת. אני מקווה שזה לא יכשיל אותי...

שוב תודה!!
   המשך התהליךמרואיינת 09:21 30/06/2008
ריני שלום,
אתמול התבשרתי שאני עוברת שלב, ובימים הקרובים אפגש עם המנכ"ל ומנהלת משאבי אנוש לראיון נוסף.
הראיון הקודם היה עם מי שמנהלת את המחלקה, ובן נשאלתי, בין השאר, על ציפיות השכר שלי. אני יודעת שזה חלק בלתי נפרד מראיון ועל אף גילי המופלג ונסיוני הרב יחסית בראיונות, זו השאלה שתמיד הכי קשה לי איתה...
בקיצור, נקבתי באיזשהו טווח של סכום. העניין הוא שעכשיו אני ממש מצטערת שלא נקבתי בסכום מעט יותר גבוה (משהו כמו עוד 10%). אני מניחה שהנושא שוב יעלה בראיון שמצפה לי השבוע. השאלה איך להציג את הדרישה השונה שלי מזו שהוצגה בראיון הקודם מבלי שיחשבו שאני גרידית, חוצפנית וכו'?
מקווה שהובנתי.
תודה לך.
   המשךתהליך ריני שניר 18:42 01/07/2008
אכן סוגיה...
את יכולה כמובן להגיד שציפיות השכר שלך השתנו מעט בעקבות תחקיר שערכת.
אבל מכיון שמדובר ב-10% לא שאני מזלזלת את צריכה לשקול מתי להגיד את זה.
האם לקבל קודם את ההצעה ואז לאמר שבדקת בשוק והתעדכנת או שמא במעמד הפגישה. קשה לי לייעץ לך בלי לשמוע את כל הניואנסים הקטנים את מוזמנת להתקשר אלי ואשמח לעזור
ריני 054-2209560

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו