צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  אני צריך עצות מתלבט בבחירת נתיב לימודים לחייםערן 13:44 12/03/2009
אהלן אני בן 23 ומאז ומתמיד יש לי זיקה למחשבים אני עובד כשנה בתחום המחשבים(נותן שירות טלפוני+שטח).
עשיתי קורס הנדסת רשת(MCSE) ועכשיו אני רוצה להרשם למדעי המחשב או הנדסת תוכנה.
אין לי שמץ אם אני יאהב את התחום הזה כל כך ולכן אני כותב את שאלתי פה.
מה בדיוק לומדים במדעי המחשב?מזה נותן אחרי שמסיימים את התואר?מה אפשר לעשות עם זה בשוק?
האם יש איזשהו מכון משהו שאפשר ללכת אליו שיותר יכוין אותי בנתיב לימודים?
   לימודי הנדסת מחשבים ריני 10:27 14/03/2009
הלימודים עצמם משתנים מאוניברסיטה לאוניברסיטה וגם תלויים בקורסים בהם אתה בוחר אני מציעה לך להגיע לימים הפתוחים שמקיימות האוניברסיטאות השונות, תחומי העבודה לאחר מכן הינם בפיתוח תוכנה לרוב. אמנם השוק היום חלש אבל עד שתסיים מן הסתם דברים ישתנו, אם זה מעניין אותך תלמד את המקצוע ותוכל לבחון את עתידך המקצועי סמוך למועד סיום לימודיך.

בהצלחה
ריני
   איך לבדוק האם תחום המחשבי מתאים לי?מרים שפיר 22:37 28/03/2009
שלום וברכה,

אם אתה ניגש ללימודי הנדסת מחשבים משום שאתה עוסק בתחום מזה שנה וחצי והתחום מעניין אותך-
אני ממליצה לך לעשות מה שנקרא: job shadowing כלומר להתלוות לשבוע עבודה של אנשים שאתה מכיר (או מבקש מחברייך להכיר לך) הפועלים בתפקידים שונים בתחום המחשבים.במהלך הצפייה בהם נסה לרשום מהם 3-5 המשימות היומיומיות שלהם, שאל אותם ממה הם נהנים בעבודה? ממה אינם נהנים בעבודה? מדוע בחרו בתחום? והאם היו בוחרים בו שוב? כך תוכל להכיר יותר טוב את עולם התעסוקה בתחום המחשבים ולחשוב אלו כיוונים בתוך התחום יותר יעניינו אותך.

אם אינך בטוח ב"דרך" ובוחר בהנדסת מחשבים רק משום שזה הדבר היחיד שאתה מכיר-
אני ממליצה לך לגשת לתהליך יסודי של הכוונה מקצועית. כך בחשבון שייתכן ותהליך זה עדיין ישאיר אותך בתחום המחשבים- אך מתוך בטחון ב"דרך". ואולי ייפתחו בפנייך אופציות חדשות.

בהצלחה-
מרים שפיר- אבני דרך
ייעוץ בניהול קריירה וחיפוש עבודה
www.aderech.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו