צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  מקצוע: מנחה קבוצותעדי 11:46 01/08/2007
שלום ריני,

אני ניצבת בפני התלבטות לאיזה כיוון מקצועי להתפתח.

יש לי תואר ראשון דו -חוגי בשרותי אנוש מאוניברסיטת חיפה.(תואר שמעניק ידע בנושאים כמו משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, מבוא לכלכלה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה), התואר הנוסף הוא במוסיקה.
לאחרונ ההמליץ לי מרצה לפנות לכיוון של הנחיית קבוצות, והמליץ על לימודים בבית-ברל בתוכנית להנחיית קבוצות בדגש בין-תרבותי.

מה ידוע לך על הביקוש למקצוע כזה, בקרב ארגונים ועמותות?

כמו כן, מ ידוע לך על מקצוע של מאמן - COACHING?
אני מתלבטת לגבי לימודים במכון אדלר

שתי המקצועות מתאימים לאופי שלי וליחסי אנוש מצויינים שיש לי ולרצון לעבוד במקום שעוזר ומסייע לאנשים להתפתחות האישית.

תודה,עדי

תודה,עדי
   מנחת קבוצות ריני שניר 00:16 02/08/2007
הי עדי
הנחיית קבוצות בד"כ מתקשר לייעוץ ארגוני, ואכן יש לימודים כאלו בבית ברל (ואפילו התרשמתי שמי שלמד שם מאוד נהנה), התחרות בתחום היא גדולה אבל אני מאמינה שמי שטוב ומוכן להתחיל מלמטה יכול להצליח. כמובן שהנחיית קבוצות דורשת יכולות הדרכה והופעה בפני קהל בנוסף לכושר ניתוח ויכולת להחזיק קבוצה לאורך זמן בצורה ממוקדת ומענינת ואת זה גם לומדים בקורס אבל בעיקר יש צורך בכריזמה אישית. כך שאם את מרגישה שנחנת באלו תוכלי להתקדם וללמוד את התחום ולנסות את מזלך בשוק כמו רבים אחרים וטובים שרוצים לעסוק בתחום הזה.
עלייך לדעת שרוב מנחי הקבוצות בד"כ עובדים כפרי לאנס ומתחילים לרוב בחברות הגדולות (שם גם משתפשפים ולומדים).
לגבי מקצוע הקאוצ'ינג שהפך פופולארי בתקופה האחרונה- צצו בשוק הרבה מאוד קורסים המלמדים את התחום ואיני מכירה בכדי להמליץ, התחום הזה גם כן מאוד מבוקש ולרוב העבודה אח"כ הינה עצמאית (כלומרלרוב אין חברות קאוצ'ינג שמעסיקות ), שניהתחומים קרובים ודומים , ומה שמעניין בהם הוא הקשר עם בני אדם והיוכלת לגרום לשינוי ולהעלאה למודעות של נושאים שונים.
אם את רוצה אשמח אם תבדקי את השאלות הבאות
האם יש לך ניסיון בארגונים? האם חווית שיחת אימון אישי או דינמיקה קבוצתית? ואם כן איך חשת?

אשמח לשמוע ממך
בהצלחה
ריני

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו