צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  למה אני מקנאה במטפלת של בני?מרי 13:42 05/06/2007
ולמה? כי היא תזכה לאושר הכי גדול (מבחינתי) בעולם- לבלות עם היצור הזה ימים שלמים, כי היא תוכל לחבק ולנשק אותו, לראות אותו באור היום- אך הוא לומד לשלוט בראשו, לשחק בצעצועים, להיתהפך, עליה הוא יסתכל כשיתעורר ואותו היא תרגיע כשיבכה.
אין וויכוח, שלאמא- יש תפקיד מכריע בבניית אישיות ובהמשך בכל החיים הבוגרים. אמהות-לא "בילד ין" מהלידה של כל בת, אלא תהליך ניבנה. אני לומדת להיות אמא לבני בן חודשיים, לומדת להכירו, לזהות את צרכיו ורגשותיו, לומדת לאהוב, לוותר, להאמין, לתמוך, להכיל....
האם כל זה מספיק להיתפתח תוך 3 שבועות?
האם רומן שכבר נימשך 9 חודשים ולא יגמר לעולם- מספיק לחחל תוך 3 חודשים?
אני מנשקת אותו, מחבקת אותו, מטלטפת בו.
זהו נישאר עוד חודש... חודש אחד בלבד, וככה תסתיים התקופה הנהדרת שבה היינו ישות אחת, בלתי-ניפרדת.
נכון, ילדים צריכים עצמאות, והם לא חלק ממני.
אבל כל כך מוקדם?
כל כך מוקדם עלי לשים הצידה את התקופה הכי יפה בחיי ולצלול
אל מערבולת של קריירה והחיים לפני..?
דמעות זולגות. למה צריך לבחור- פרנסה בסיסית נורמלית, קריירה בסיסית או רגעים הכי מתוקים בקירבת תינוקי?
לא פלא, שרוב המחוקק במדינתינו הם גברים, שלעלם לא יגלו מה זאת אהבת האם....
אני מקנאה במטפלת של בני, כי היא לא צריכ לבחור. היא מתפרנסת ומבלה עם היצור הכי מדהים בעולם- בבת אחת....
   קריירה שמריירהריני שניר 17:02 05/06/2007
הי מרי
אני מניחה שזה הילד הראשון אם כי גם בילד השני הרגשתי בדיוק כך, אני זוכרת את עצמי חושבת איך לעזאזל מצפים ממני לעזוב אותו, רק אני מבינה אותו, אני היחידה שמניקה אותו, הוא צריך אותי וזה פשוט נראה לי בלתי אפשרי נקודה.
אבל, וזה אבל גדול היתה לי עבודה מענינת וכלכלית הייתי חייבת לחזור וכשהגעתי כבר לעבודה -נשאבתי לתוכה. מה שאני מנסה לאמר שמהצד הזה של המיתרס כשאת עם הילד בבית קשה להבין איך אפשר לעזוב אותו, אבל וואנס חוזרים לעבוד מגלים שהעולם יכול להתקיים בצורה טובה גם ככה ולמה אני מתכוונת: חזרה הדרגתית לעבודה-אם אפשר לחזור אחרי יותר זמן. 3 חודשים זה מעט מדי, בהתחלה פחות שעות- כלומר בהדרגה להתחיל לעבוד עד הצהריים ואח"כ מאוחר יותר. לדאוג למסגרת מתאימה מטפלת טובה שאת סומכת עליה מאוד. אני יודעת שכל מה שלא אכתוב יישמע רחוק וטכני. מצד שני חשוב לשמור על איזון, וההתמזגות שלנו עם הקטנים האלה היא בלתי נמנעת ולפעמים גם קצת "מעוורת" אותנו.
כמובן שאם יש באפשרותך כלכלית להישאר עם התינוק הייתי ממליצה להשאר יותר משלושה חודשים בבית.
אני רוצה לעודד אותך, הימים הראשונים קשים, אך עם הזמן נכנסים לחיים החדשים שיש בהם גם וגם, ומעכשיו האתגר הוא למצוא את האיזון = אכן המשימה הכי קשה שיש לנו...
בהצלחה
ואשמח לעמוד לרשותך בכל

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו