צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ קריירה
מנהל/ת הפורום: ריני שניר
  העלאת שכרטל 16:18 20/03/2011
ריני שלום,
שמי טל, ואני עובדת בחברת הייטק כבר קרוב ל-3 שנים.
עד עתה לא היו אצלנו העלאות משכורת כלל, ואילו עכשיו החברה במצב טוב יותר והחל סבב של העלאות משכורת.
אני נמצאת עכשיו בחודש השמיני להריוני.
כולם בקבוצה בה אני עובדת קיבלו העלאת שכר ובונוס,
ואני קיבלתי רק בונוס.
אציין שאני אכן חסרת ניסיון יחסית לשאר החברים בקבוצה שלי, אך אני משקיעה שעות רבות (גם בהריון) ועומדת בכל המשימות שלי.
החשד שלי הוא שהמצב הזה נבע מכך שראש הקבוצה שלי אינו אוהב אותי, ואינו אוהב נשים באופן כללי, ומכך שאני עומדת לצאת לחופשת לידה.
ראש הקבוצה ניסח את הדברים בצורה מאד מעליבה ואמר שלאחר בחינת המצב הגיעו למסקנה שאין הצדקה להעלאת משכורת במקרה שלי,
ועל כן אני מקבלת רק בונוס. מרוב הלם על הניסוח המעליב אפילו לא הגבתי, רק אמרתי תודה ויצאתי.
האם הייתי צריכה להגיד משהו? האם עלי לעשות משהו בנידון?
תודה מראש,
טל
   תשובה לטלבת חן וייס 20:16 27/03/2011
שלום טל,
שמי בת חן וייס ואני יועצת קריירה ומאמנת אישית במקצועי.

אני ממליצה לך בכל מקרה לא להשאיר את המצב כמו שהוא..
הרי כיום המצב הוא שאת נמצאת בעבודה עם תחושות לא נעימות של חוסר שיוויון, בלי תוספת בשכר, ואולי עם הרגשת ניצול(אם אני מבינה נכון את מה שכתבת) הפתרון הנכון ביותר לסיטואציה הזו-היא לדב! אני יודעת שלפעמים יותר "נוח" להמשיך לשתוק ולהתמודד עם הרגשות הכואבים שלנו, או אפילו לפעמים יותר "נוח" פשוט לעזוב את העבודה - אך לטווח הארוך פתרונות אלו רק מקשים ולא מקלים בגלל חוסר ההתמודדות.

פני למנהל שלך ושתפי אותו ברגשות שלך, עמתי אותו עם מחשבותייך.. במקרים כאלו לעיתים אנו מבינים שטעינו, ולעיתים אנו שמים פשוט מראה לאותו מנהל- וככה הוא יבדוק את עצמו פעמיים.

בסיטואציה הזו- אין לך מה להפסיד רק להרחוויח או להשאיר את המצב כמו שהוא.

מאוד חשוב!
בשיחה כזו צריך לשתף ברגשות ולא להטיח האשמות.
לא להתחיל את השיחה באתה לא אוהב נשים, בגלל שאני בהריון אתה לא מעלה לי את השכר וכו'..
אלא, להגיד שאת מוטרדת בימים האחרונים בגלל שלא קיבלת העלאה בשכר, לשאול למה? אולי משהו בהתנהלות שלך בעבודה לא הולם את ציפיות המנהל שלך?או כל סיבה אחרת מוצדקת בכדי שלא תקבלי תוספת?
שיחה משתפת- גורמת לצד השני להיות קשוב יותר.

במידה ואת מעוניינת לדבר עימי כדי שאעזור בניסוח הנכון(ללא עלות), את מוזמנת ליצור עימי קשר דרך האתר שלי.

בהצלחה
בת חן וייס
ייועץ קריירה ואימון אישי
www.careerdevelop.co.il/

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו