צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום אחות תינוקיה יילודים ופגים וטיפול נמרץ פגים
מנהל/ת הפורום: רבקה מורוביץ RN
  מכתב פתיחהרבקה מורוביץ RN 19:11 04/11/2007
בס"ד

שלום,
קוראים לי רבקה.
פוגשים אותי לעיתים רחוקות רק אחוז קטן מהאוכלוסייה.
רק אלה שמתאשפזים בפגיה.
אני אחות פגים וילודים המתמחה בטיפול נמרץ.

במשך שנות עבודתי כאחות בפגיות וטיפול נמרץ ילדים, מצאתי, שההורים והמשפחות של היילודים מחפשים מידע ותשובות לשאלות הרבות העולות במשך ולאחר האשפוז של יקיריהם בפגיה וכן בתינוקיה ולאחר הלידה. השאלות וחיפוש המידע ממשיך הלאה לאורך השנים עם גדילתו והתפתחותו של התינוק לילד.
פעמים רבות ההורים והמשפחות ביקשו ממני הפניה למקורות ולמידע נוסף הכתוב בעברית. אומנם, ישנם הרבה מקורות מידע באנגלית אך כאן בישראל הספרות הכתובה בעברית בחיתוליה. ולכן, בעקבות בקשות חוזרות ונשנות התחלתי לכתוב.

התקופה שלאחר הלידה אינה מובנת מאליה. המורכבות שלה עבור האם וכן עבור היילוד מבחינה פיסית ונפשית מצריכה ליווי והדרכה כדי להקל על המשפחות עם ההתמודדות הלא פשוטה בתקופה קריטית זו.
כולנו יודעים שיש סכנה בלידה. אבל, האם אנחנו יודעים כיצד להתמודד עם סכנה זו? מהם הכלים ומאיפה ניתן לדלות כלים אלו כאשר אנו עומדים מול קשיים העלולים להופיע גם באופן טבעי לאחר הלידה ואפילו לאחר לידה רגילה ותינוק בריא?

שאלות נוספות ששואלים אותי הם:
מה קורה כאשר משך ההיריון מתקצר והלידה מגיעה באופן יזום או לא יזום לפני סוף שבוע 40? כאשר יש שיבוש בזמן הלידה והתינוק שנולד קטן במשקל? צעיר בגיל ההיריון? לאחר סכרת הריון? מתקשה לנשום? אינו אוכל? מומים אסטטיים ומומים מסכני חיים?
מהם כל המכשירים שסביב לתינוק הקטן? מהם הצפצופים?
איך יגדל אם אינו אוכל? איך התינוק אוכל ומה יאכל? מה קורה לאפשרות של הנקה? איך מניקים והאם מגיעים להנקה מלאה?
מה עם זמן ההיקשרות / Bonding בין האם לתינוק ג€“ האם יש זמן קריטי או שאפשר לעשות זאת מאוחר יותר? מה ניתן לעשות כהורים כדי לעזור לו לגדול ולהקל עליו?
כל כמה זמן מחליפים טיטול? מתי הוא או היא צריכים לעשות צואה? מתי עורכים ברית?
איך ממשיכים את המעקב אחר התפתחותו ובריאותו של התינוק לאחר השחרור מבית החולים?

ישנן עוד הרבה שאלות, ולכן אני כאן כדי להשתדל ולענות לכם עד כמה שניתן בשפה העברית.
שלכם,
רבקה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו