צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פריון פוריות והפריות
מנהל/ת הפורום: ד"ר קלריס נהרי
  שאלות לגבי מעקב זקיקים ושחלות פוליציסטיותעינת 17:03 12/03/2011
שלום,

אני בת 31 ואנחנו מנסים להרות כחמישה חודשים.

לפני כחודשיים הייתי אצל רופא פרטי, הוא שלח אותי לעשות פרופיל הורמונלי (ביום שלישי של מחזור), שלפי תוצאותיו הכל אצלי בסדר. הרופא גם אמר שלפי האולטרסאונד אני בדיוק לאחר ביוץ (זה היה בערך 14 יום ממחזור).

החודש הזה (החמישי) לראשונה הלכתי לעשות מעקב זקיקים אצל רופא שעובד עם קופת חולים. הייתי אצלו בימים 9,12,15 למחזור (מחזור שלי הוא בד"כ 24-28 יום). הרופא אמר שיש רושם של שחלות פוליציסטיות ונתן לי לקחת 50 מ"ג איקקלומין החל מחודש הבא.

שאלות שלי הן:
1. האם אני צריכה להגיע בחודש הזה לעוד מעקב זקיקים כדי לדעת בוודאות שלא יהיה ביוץ?
2. איך זה ייתכן שלפני חודשיים היה לי ביוץ ועכשיו יש לי שחלות פוליציסטיות?
3. האם כדאי לחכות חודש נוסף לפני שאתחיל לקחת אקקלומין? או שהאם 50 מ"ג זה בסדר ולא יזיק לקחת את הכדורים בכל מקרה?

אני אולי צריכה לציין שאני כבר חודשיים בלחץ וייתכן מאוד שזה הגורם לכל הבעיות, אבל לא מצליחה כ"כ להירגע.

תודה!
   תשובהד"ר קלריס נהרי 11:06 31/03/2011
שלום עינת,

תסמונת שחלות פוליציסטיות נמדדת ע"י מספר מדדים : תמונת שחלות באולטרה סאונד, הורמונים, הקליניקה, סיפור רפואי ועוד. מהמידע שנמסר כאן איני יכולה לדעת האם יש לך או אין לך את התסמונת.
לגבי הטיפול באיקקלומין - אני בטוחה שאת מטופלת ע"י רופא/ת פריון בקופה ואם כן אני בטוחה שהשיקולים מקצועיים. אם לא כדאי למצוא רופאה מומחית לפריון שניתן להעזר בשרותיה כיון שחסר לי מידע כדי לייעץ לך על הטיפול הנכון או באם יש לטפל בכלל.

בהצלחה,

ד"ר קלריס נהרי
מומחית לפריון יילוד וגינקולוגיה
WWW.DRNAHARI.CO.IL
מנהלת פורום פריון פוריות והפריות

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו