צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פריון פוריות והפריות
מנהל/ת הפורום: ד"ר קלריס נהרי
  צריבת שחלה בניתוח לפרוסקופיהרוני 11:10 07/07/2011
שלום,
לפני כחמישה חודשים עברתי ניתוח לפרוסקופיה להסרת שלושה גידולים- 2 מסוג דרמואיד וציסטה רגילה אחת (משתי השחלות).
הרופא צרב בשני מקומות בשחלה על מנת לעצור דימום שהתגלה לאחר הניתוח (עברתי 2 ניתוחים באותו היום).
רופא הנשים שלי טען כי יש צורך בטיפולי פוריות (בלי שבדק אותי לאחר הניתוח).
לאחר חודש מיום הניתוח עברתי בדיקה בבית החולים בו עברתי את הניתוח ונאמר לי כי ניתן לדעת מה ההשלכות של הניתוח רק ע"י כניסה עם מצלמה לאיזור וזאת ע"מ לזהות האם יש חסימה של החצוצרה (אני אישית לא הבנתי איך באה לידי ביטוי ההשפעה על החצוצרה) ושעלי ללנסות קודם להכנס להריון ורק לאחר חצי שנה של נסיונות לחזור אליהם.

אשמח לקבל הסבר על הניתוח וההשלכות האפשריות על הפוריות.
מה עלי לעשות?

תודה רבה!
   תשובהד"ר קלריס נהרי 08:36 14/07/2011
שלום רוני,

עפ"י התאור שלך וללא דו"ח הניתוח קשה לי הבין האם ניגרם נזק ממשי לחצוצרות או לשחלות בזמן הניתוח. חסרים לי נתונים רבים נוספים כמו גילך האם הרית בעבר? מספר ילדים ועוד.
ללא ספק תנהגי בחוכמה באם תפני לרופאה מומחית לפריון ליעוץ ראשוני.

בהצלחה,
ד"ר קלריס נהרי
מומחית לפריון יילוד וגינקולוגיה
מנהלת פורום פריון פוריות והפריות
WWW.DRNAHARI.CO.IL
   בדיקת רזרבה שחלתית לאחר ניתוחלילו 12:25 17/11/2011
הי,
שימי לב למחקרים שמצביעים על קשר ישר בין ניתוחים מהסוג הזה לרזרבה שחלתית נמוכה (FSH גבוה)
onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1080/0001634...
www.nashim.net/?CategoryID=69&ArticleID=197...

זה קריטי למי שעברה בשנים האחרונות לגשת ולבדוק רזרבה שחלתית, אני עברתי את הניתוח לפני 4 שנים ומהתחלה טענתי שיש קשר בין השניים אך הרופאים לא הסכימו איתי ורק אמרו שכשארצה הריון אגיע לטיפולים- מה שהיה חוסר אחריות מטורף!!!
אני עכשיו בת 30 עם מנפאוזה בפתח!! עכשיו התחילו להסיק ממחקרים שאכן יש קשר...

בקיצור, אם מגלים בזמן את הירידה יש עוד מקום להריונות ספונטנים/ לתגובה נורמלית לטיפולי פוריות...

מי שרוצה עוד פרטים מוזמנת לפנות אליי במסר :)

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו