צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פריון פוריות והפריות
מנהל/ת הפורום: ד"ר קלריס נהרי
  שאלהמורן 13:10 20/01/2014
שלום לכולם, אני מטופלת חודש שני באיקקלומין בעקבות שחלות פולציסטיות. חודש קודם נצפה במעקב זקיקים זקיק אחד מוביל שלפי בדיקות הדם בייץ, אך לא הצלחנו להיכנס להריון. החודש שוב לקחתי איקקלומין כדור ליום וביום חמישי האחרון נצפו 2 זקיקים אחד בגודל 15 והשני בגודל 20. נחתנה לי הנחיה לקיים יחסים ביום שישי ושבת ולחזור ביום ראשון למעקב. במעקב יום ראשון הטכנאית רשמה בדף כי ישנה ממצא שנחשד כציסטה בגודל 27-28 ומעט נוזל, והפנתה אותי לאחות לבדיקת דם. בצהריים כשהתקשרתי לקבל הנחיות האחות אמרה לי שעדיין לא ביימתי ועליי להזריק אוביטרל ולקיים יחסים בימים שני ושלישי. שאלתי את האחות למה להזריק אם לא נצפו זקיקים רק ציסטה והיא אמרה שייתכן וזה טעות ויכול להיות שבאולטראסונד זה לא נראה כמו זקיק, בקיצור תשובתה לא הייתה מובנת לי. ממש קשה לי עם המצב וחוסר הוודאות, האם החודש הזה כבר מיותר? האם יש סיכוי שהציסטה באמת זקיק? לאן נעלמו שני הזקיקים שכל כך שמחתי לראות? והאם יתכן שנתנו לי להזריק אוביטרל סתם? מצטערת על החפירה. תודה
   תשובהד"ר קלריס נהרי 10:51 04/02/2014
שלום מורן,

אכן התסכול מובן, אני חושבת שטוב שהזרקת אוביטרל שכן אם אכן זה זקיק יהיה ביוץ ואני מקווה גם הריון. אולי כדאי ביחד עם הרופאה שלך להחליט לתזמן את הביוץ בכל מקרה עם אוביטרל?

בהצלחה,

ד"ר קלריס נהרי
מומחית לפריון יילוד וגינקולוגיה
מנהלת הפורום פריון פוריות והפריון
www.drnahari@co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו