צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פריון פוריות והפריות
מנהל/ת הפורום: ד"ר קלריס נהרי
  הפלות אחרי IVFפזית 14:56 25/01/2014
שלום אני בת 39+, מעל שנה בטיפולי IVF באמצעות תורם זרע. עברתי 6 טיפולי IVF מתוכם פעמיים נכנסתי להריון ולאחריהם הפלה. שני ההריונות היו מתורמים אחרים.
הריון ראשון – הפלה יזומה בשבוע 8 לאחר שכלל לא נראה דופק.
הריון שני – הפלה יזומה בשבוע 9+, לאחר שנצפה דופק בשני אולטרסאונדים.
שני ההריונות התקבלו ע"י מנוגון. הריון ראשון פרוטוקול קצר עם דקקפטיל 3.75 והריון שניה פרוטוקול קצר עם צטרוטייד.
בשני ההריונות קיבלתי תמיכה של אנדומטרין/קרינון, קלקסן 40, קרטיה, אסטרופם ודקסמטאזון.
בהריון השני בשלב מסויים עברתי לקחת זריקות של גסטון 100 , פעם ביום במקום האנדומטרין. לאחר כשלושה שבועות של הזרקת הגסטון (בשבוע 9) הופיעה תגובה אלגית מקומית סביב אזור ההזרקה. לאחר כיומיים התגלה במקרה שכבר אין דופק לעובר.
בנוסף, בכל תקופת ההריון השני סבלתי מכאבי בטן (שיפולי הבטן התחתונה) במשך כל הזמן כאילו כאבי מחזור והכרבים הוחמרו בישיבה.
רוצה עוד לציין שלא היו דימומים במהלך ההריון. כמו כן אין לי עדיין ילדים
יש לי מספר שאלות:
1. האם כאבי הבטן יכולים להצביע על כך שמשהו לא היה תקין (למרות שגם במהלך כאבי הבטן נראה דופק)?
2. האם האלרגיה של הגסטון יכולה להצביע שהגוף החל לדחות את הגסטון, ואולי כתוצאה מכך נגרמה ההפלה?
3. האם פרוטוקול אחר של הורומון מסוג אחר, יכול היה להביא להריון תקין או שמא ברגע שיש הריון עם דופק, כבר לא חשוב איזה הורמון הביא להריון?
4. האם מומלץ להמשיך עם המנוגון שהביא פעמיים להריון?
5. האם מומלץ שוב להחליף תורם?
6. אחרי שתי הפלות, אני מבינה שמדובר כבר במצב של הפלות חוזרות, אילו בדיקות מומלץ לבצע? מה הכי נכון לעשות כצעד הבא?

מתנצלת על ריבוי השאלות ותודה מראש.
   תשובהד"ר קלריס נהרי 10:54 04/02/2014
שלום פזית,

1. לא.
2. לא.
3. נכון ברגע שיש הריון זו המטרה.
4. נשמע הגיוני.
5. לא ברור אם שם הבעיה.
6. ללכת למומחה להפלות חוזרות.

בהצלחה,

ד"ר קלריס נהרי
מומחית לפריון יילוד וגינקולוגיה
מנהלת הפורום פריון פוריות והפריון
www.drnahari@co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו