צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  גמילת ילד בן שנה משינה עם הוריו במיטתםמורן 12:24 06/04/2010
שלום רב,

יש לי בן מתוק בן שנה. בני ישן בחדרי יחד איתי ועם בעלי (המיטה שלו בחדרנו) והוא מרבה להתעורר בלילות. לא עובר לילה בלי שהוא מתעורר מס' פעמים. לילות רבים הוא מתעורר באמצע הלילה ולא נרדם כשעה ואולי יותר. לאור העובדה כי במיטתו הוא בוכה העברנו אותו למיטתנו עד שהיה נרדם ולאחר מכן החזרנו אותו למיטתו (במיטתנו הוא נרדם לאחר כשעה ואף יותר אולם לפחות הוא אינו בוכה).
אני בהריון בחודש השישי ויודעת כי ב"ה כשתצא הקטנה לאויר תהיה לי בעיה להשכיב את בני במיטתנו. אני מנסה לגמול אותו מהמיטה שלנו וכשהוא מתעורר בלילות אני מנסה להרגיע אותו כשהוא במיטה שלו ואני איתו. קשה לי מאוד מאחר ואני בהריון (אני גם עובדת עד הצהריים) ולכן למעט פעם אחת (שנמשכה מעל שעה של בכי וקיטורים כשאני כמובן הייתי ערה איתו) אני מתייאשת ומעבירה אותו במיטתי.
בעלי חולק עלי - אין לו כוח לחנך את הילד בלילה ולדעתו יש להשכיבו במיטתנו כדי שיירגע וכדי שנוכל לזכות למעט שעות שינה.
אבקש הכוונה לי ולבעלי האם יש לגמול אותו כעת וכיצד עושים זאת?
יש לציין כי אני עודני גרה בבית הוריי ואנו מתכננים לעבור דירה בסמוך ללידת הקטנה.

תודה רבה,
מורן
   השאלה המרכזית שנובעת ממה שכתבת היא לא "איך עושים את זה " אלא "האם רוצים לעשות את זה."דרורית אמיתי-דרור 13:41 23/04/2010
ראשית עליכם להחליט האם אתם רוצים להעביר את הילד לשינה נפרדת בחדר משלו.
יש משפחות שדוגלות בשינה משותפת של כל המשפחה וגם התינוק שהחדש שנולד מצטרף לכך.
נראה לי שאת אינך מאד מעוניינת בכך ובעלך מתלבט.
הגיעו קודם כל להחלטה.

ראי גם תשובתי לשאלה שקודמת לך בפורום על הרגלי שינה של תאומים. יש בתשובתי דברים שיעזרו גם לך.

הדבר החשוב ביותר הוא (כפי שאת עצמך מציינת): לא לעשות את המעבר קרוב ללידה. לא סמוך מאד לפניה ולא מיד אחריה. אם מחליטים על המעבר- עכשיו הוא הרגע "האחרון". לא לחכות.
גם המעבר מבית הבבורים לבית של עצמכם אמור להיעשות כבר עכשיו, ככל שזה ניתן.
שימי לב כמה מקבילים שני הסיפורים: אתם בבית הוריכם, התינוק שלכם במיטתכם/בחדר שלכם. כולם צריכים/רוצים/חוששים לצאת מהחממה... (גם אם אתם כמהים ליציאה מבית ההורים - עדיין זוהי יציאה מהקן!).

התינוק שלכם עומד לעבור מהפכים גדולים בחייו: הוא רק בן שנה, עוד מעט יהיה לו מתחרה בבית, הוא יצא ממיטתכם ומחדרכם ומביתו.
אתם עצמכם עדיין "לא סגורים" ביניכם לגבי ההתארגנות.
כל המשפחה עומדת לעבור מהפיכה לא קטנה - וצריך להתכונן כדי שתעבור בצורה הטובה ביותר.
יש הרבה מאד דברים שניתן בייעוץ מקצועי להציע לכם.

הייתי מציעה שתפנו לפגישות ייעוץ אחת או שתיים לפני הלידה (כבר עכשיו) כדי לעזור לעצמכם להתארגן ולעזור לכם לעזור לילד. נסו לבקש ממרפאת הילדים פגישה בעתיד הקרוב ביותר עם יועץ לגיל הרך. ניתן גם להתיעץ בלשכת הרווחה (כל אזרח זכאי לכך ללא קשר למצב כלכלי וחברתי).

בהצלחה בכל המהלכים,

אם תרצי לשאול שאלות מפורטות אחרי שתגיעו להחלטה ביניכם - אשמח לענות כמיטב יכולתי. הפורום הוא אמצעי טוב אבל חלקי ואיננו מחליף ייעוץ אישי.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו