צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  דנה 19:02 18/04/2010
שלום !
יש לי בן בגיל שנתיים וחצי ובת חדשה חדשה בגיל שלושה חודשים. אנחנו מאוד מתוסכלים מהיחס שלו כלפיה ולא כל כך יודעים מה לעשות- הוא נותן לה מתנות, מדבר עליה אך לאחר כל נשיקה שנותן לה, מרביץ לה. כמובן שאנחנו כבר לא כל כך מאפשרים זאת, כי אנחנו מאוד דרוכים כאשר יש ביניהם קרבה, אך לא ניתן ולא רצוי להרחיק לגמרי.איך אפשר לעזור לו לא להרביץ לה? נשמח לעצתך תודה, דנה
   נשמע נורמלי לגמרי - אבל אסור...דרורית אמיתי-דרור 13:47 23/04/2010
אענה לך בראשי פרקים כללים (כי אינני מכירה את הילד ואת מאפייניו - ולכן לא אוכל להתייחס אישית למה שמתאים לו ולכם):
לשים גבולות
להיות עקביים
לשמור על שיגרה
לתת לו אמצעים להביע את עצמו ואת קנאתו (דרכים לגיטימיות)
לפנות זמן אישי בכל יום עבורו - ורק עבורו.

נסי את כל אלה, קראי קצת חומר על קנאת אחים (גם אני כתבתי על כך לא מעט). אולי הצטרפות לקבוצת הורים מודרכת על ידי איש מקצוע טוב תוכל לעזור ולתת פתרונות?

בהצלחה,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742
   דנה 10:46 25/04/2010
תודה רבה על תשובתך! תוכלי אולי לפרט מהן הדרכים הלגיטימיות לתת לו להביע את קנאתו?הוא לעתים משחק עם בובה ומרביץ לה, ואני קצת מתלבטת אם להגביל את ההכאות האלו כי ברור לי שזו היא השלכה..
   זו דווקא הזדמנות מצויינת להביע רגשות (כולל קינאה) וכדאי לאפשר לו הזדמנויות כאלהדרורית אמיתי-דרור 20:43 28/04/2010

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו