צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  שלום!יעלי 22:44 22/04/2010
קודם כל תודה מראש על העזרה!
שאלותי בקשר לבתי בת 19 חודשים.

1. מזה כחודש היא אומרת לנו לפני שהיא עושה קקי ואף מבקשת ללכת לשירותים, אך רק לפני -10 ימים קניתי לה ישבנון. היא עדיין אומרת כשיש לה קקי אבל אז אני שואלת אם היא רוצה לשבת בשירותים והיא אומרת שלא. מצד שני מדי פעם היא מבקשת לשבת שם ולא עושה כלום. אין לי שום עניין ללחוץ עליה (מה גם שבעוד חודשיים יוולד לה בע"ה אח) אבל המצב הזה נראה לי מוזר (לא בתהליך שמתקדם לגמילה אבל כן יש התעסקות בנושא) ואני אשמח לעצה לגבי איך להתקדם מכאן.

2. הילדה מאוד תחמנית וישנה סיטואציה קבועה שבה היא ממש משקרת. זה קורה כשאנו משחקות מחבואים ואני שואלת "האם את כאן וכאן?" לגבי כל מיני מקומות. היא עונה "לא" גם כשאני שואלת לגבי המקום שבו היא מתחבאת. אגב, מדובר ב-"לא" אחר, קצר יותר, כך שאני בטוחה שהיא מבינה את השאלה ומודעת לכך שהיא משקרת. אני שואלת אותה למה אמרת ככה ולפעמים פשוט מתייחסת לזה כאילו היא טעתה, אבל האמת היא שאני לא ממש יודעת איך להגיב ואשמח לשמוע דעה מקצועית.

שוב, תודה רבה על הייעוץ!

יעלי
   יעלי, שני הדברים שאת מתארת נורמליים לחלוטין ומעידים שיש לך ילדה נחמדה ומוצלחת.דרורית אמיתי-דרור 13:52 23/04/2010
מתוך מה שאת כותבת עולה דמות של אמא מסורה ואיכפתית.
אני מציעה שתקראי קצת על התפתחות ילדים בגיל הזה כדי לגבות את כישוריך הטבעיים בידע שהצטבר בעולם על הגיל הרך.
זהו גיל מרתק וחשוב - וכדאי להשקיע ברכישת ידע - גם כדי למנוע דאגות מיותרות כמו אלה שאת העלית, גם לדעת ולהבין וגם כדי להגיב בצורה תואמת את גיל הילדה ואת המאפיינים האישיים וההתפתחותיים של הילדה שלך.

יש הרבה חומר כתוב. הכנסי לרשת ובוודאי תמצאי.
גם באתר זה יש מאמרים והפניות לספרים ולמאמרים נוספים.

בהצלחה!

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742
   תודה רבה על תשובתך המקצועית והנעימה. יישר כח!יעלי 17:16 24/04/2010

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו