צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  גמילה ושינויים.אורית 14:09 17/05/2010
דרורית שלום. זאת אורית אשכנזי תלמידתך מלוינסקי הרחוקה והזכורה לטוב..
אני שבה אלייך עם שאלות חדשות מעודכנות לתקופה הנוכחית. ביתי שתחיה בת שנה וכמעט עשרה חודשים נמצאת אצל מטפלת 4 ימים בשבוע עם ילד נוסף ומאוד מאושרת ברוך השם. לפניי כחודשיים עברנו לגור אצל אימי כיוון שקנינו דירה והיא תתפנה רק בעוד חודשיים מעכשיו. ביתי עדיין יונקת כמובן שחלקי כי היא כבר ילדה גדולה ואני חושבת שזה הזמן לגמול אותה. הולכים להיות לא מעט שינויים בקרוב ולכן אני מתייעצת. מעבר לדירה חדשה כאשר לפניי חודשיים היא עברה מהבית המוכר לבית של אימי איתנו כמובן, מעבר מחדר לבד לכך שהיום היא ישנה איתנו באותו חדר מפאת חוסר מקום
וכשנעבור לדירה החדשה היא שוב תעבור לחדר לבד.
בנוסף רשמתי אותה לפעוטון המונה 20 ילדים לספטמבר הקרוב... וזה יהיה שינוי נוסף ועל כל זה אני רוצה לגמול אותה מהנקה - חשוב לציין שלאחרונה היא רוצה לינוק הרבה היא מאוד אוהבת לינוק ומתנגדת כשאני אומרת לא עכשיו יונקים אלא בערב.. ואני איך לא..מניקה אותה כשהיא דורשת-ראוי לציין כי היא ילדה גדולה והיא אומרת מפורשות- אמא ציצי!. הרבה שינויים עתידים להתרחש ואני רוצה לנסות להקל עליה ככל הניתן, כמובן שהשינויים הם חיוביים ולא דברים מצערים אך עם זאת הייתי רוצה שתייעצי לי איך להקל ככל הניתן, אני יודעת בתוכי שהכל יהיה בסדר כי אני בוגרת ורואה קדימה אבל היא ילדה קטנה שאיננה יודעת עוד שהכל יהיה בסדר אלא כל מה שמוכר לה הולך להשתנות.
תודה רבה, אני מאוד מעריכה את עצותייך. שיהיה חג שמח. אורית
   שלום אורית! מה שלומך? אני מבינה שיש חדשות טובות - וכמו שאת כותבת : הן טובות - אבל הן מהוות שינויים דרמטיים עבור הילדהדרורית אמיתי-דרור 22:58 21/05/2010
אני יוצאת מנקודת הנחה שאת עצמך מעוניינת להתחיל בתהליך של גמילה מהנקה.
אני מציעה להחליט קודם כל אם לגמול באופן מוחלט ממש עכשיו, עם המעבר לבית הוריך (שגם הוא מעבר- אם כי למקום מוכר), חודשיים לפני המעבר לבית החדש וכמה חודשים לפני הכניסה לגן החדש - או לחילופין לחכות עד אחרי כל המעברים וההתייצבות שאחריהם.
בכל מקרה - כדאי מאד לא לגמול ולא לעשות כל שינויים אחרים בסמוך לשינויים הדרמטיים או במהלכם.
היניקה בערב תהיה מהלך מרגיע ומהווה רצף עבור הילדונת משך כל תהליך השינויים.
כיוון שגם עכשיו היא עוברת שינוי (גם אם לא מאד מאד דרמטי) - אני נוטה להציע לדחות את הגמילה המוחלטת (גם מהנקת ערב) לשלב שאחרי הכניסה לגן החדש. את הגמילה מיניקה משך היום ומעבר רק ליניקה לפני השינה כדאי לעשות כבר עכשיו ולהיות עקביים בעניין.
חשוב שתיעזרי בעניין בבן זוגך כדי לא לדחות אותה מעליך בעודה עליך (פיזית). כדאי שבן הזוג יעסיק אותה, ייקח אותה על הידיים וכו' - כאשר היא משתוקקת לציצי ואת אומרת לה "לפני השינה, לא עכשיו". לא נכון יהיה "לקרוע" אותה מעליך - אבל לעיתים (לא כדאי לעשות זאת תמיד) יהיה קל יותר לך ולה להיעזר בבן זוגך שיציע את חברתו וקירבתו.

ואיך בלימודים החדשים?

בהצלחה,

דרורית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו