צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילד לא רגוע בנוחכות באםשרית 09:28 26/05/2010
שלום דרורית
אנו נפגשנו אתמול בבת ים.
שמי שרית ואם את זוכרת סיפרתי בקצרה את הסיפור שלי,על נטישת האב.
הבעיה שלי כרגע זה שאני לא יכולה לנסוע עם הילד,או ברכב או בעגלה,הוא רוצה בידיים שלי ורק שלי כשאני נוכחת במקום.
אני יודעת שבגן ואצל ההורים שלי הוא רגוע והכל בשליטה.
מהרגע שאני מגיעה הילד מילל כל הזמן מתבכיין כל הזמן ורוצה רק בידיים או להיות לידי.כשאנו מטיילים רק בידיים בעגלה הוא צורח וזה לא משנה מה אני קונה לו כדי להסיח את דעתו.
להיכנע לבכי שלו ולהרים אותו????? בנהיגה אני ממש מפחדת לנהוג איתו,וגם אם יושבים איתו מאחור הוא ככה.
אני מבינה את הגעגוע שלו כי גם אני מאוד מתגעגעת.אבל זה ממש קשה.מה אני יכולה לעשות????
שרית
   שרית, השאלה שלך "גדולה מדי" למענה בפורום. בכל זאת אני רוצה להתייחס (ואפילואם זה יהיה רק חלקית):דרורית אמיתי-דרור 08:11 28/05/2010
לשם כך חשוב לדעת כמה דברים:
בן כמה הילד?
עד איזה גיל היה עם אבא?
האם יש לו איזה שהוא קשר עם אבא כיום? איזה?
מיהן הדמויות הקבועות בחייו (חוץ ממך ומהצוות בגן)?
מה קורה בפרידה בבקר בגן?
האם יש דמויות לא קבועות בחייו? בן זוג לא קבוע שלך? ביביסיטר לא קבועה?
האם חווה עוד פרידות?
איזה שינויים נוספים עבר או עומד לעבור בחייו? (מעבר לגן חדש? דירה? גמילה? משהו אחר?)
האם הוא בריא בדרך כלל?
איך הוא נרדם? בקלות? בקושי? לבד?
איך אוכל? מגוון? הרבה? מעט? נהנה?
מה הוא אוהב לעשות בבית? במה משחק?
האם משחק לבד או רק איתך?
במה הוא עצמאי?
מה הוא יוזם בבית? בגן?
איך מתאר אותו צוות הגן? איך הוא בחברת ילדים?

תארי כל דבר נוסף שנראה לך משמעותי.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742
   17:10 29/05/2010
היי דרורית.
אני אענה על כל שאלותיך.כי עשיתי גם תחקיר קטן באמת איך הוא מתנהג כשהוא לא לידי.
שלו בן שנה בשבוע הבא. הוא עבר נטישה מצד אביו כשהיה בן 7 חודשים,מאז לא ראה אותו.האב לא בקשר.בעוד שבוע יש לנו בדיקת אבהות,כך שלא ידוע לי כשתהיה תשובה חיובית מה ירצה לעשות האב.כי התשובה תהיה חיובית.(סיפור ארוך).הדמויות הקבועות בחייו זה ההורים שלי.אחותי הקטנה בעלה ובנה שקטן משלו.וכמובן הצוות בגן.הפרידה בגן לפעמים טיפ טיפה קשה ולפעמים הוא גם מחבק אותי ואומר לי שלום.אין לי כרגע בן זוג חדש בחיי. וכן אנו עוברים דירה בחודש הבא. שלו לא ילד חולני,אבל היה מספר פעמים חולה בתקופה האחרונה.שיניים דלקת בגרון וכדומה.בגן שלו נרדם בקלות וגם אצל הוריי,רק איתי הוא צריך את החיבוק ואת העזרה לישון וכשאני מניחה אותו במיטה הוא נרדם עד הבוקר.הוא אוכל טוב ברוך השם חמסה חמסה.ומאוד מגוון.הוא משחק יפה מאוד לבד ובמגוון צעצועים אפילו עם כלים של המטבח לאחר שמרוקן את כל הארון.גם בבית הוא משחק יפה,זוחל אחרי לכל מקום ויושב במקום או בחדר שאני נמצאת בו.אוהב ללכת למרפסת ולדבר...בגן הוא בסדר גמור משחק עם כולם,כשהוא מגיע לגן כולם קוראים לו בשמו.גם אוהבים אותומאוד.היכן שנמצא כולם אוהבים אותו. חשוב לי לציין שכל המפך הזה שהוא נעשה לא רגוע קרה בחודש האחרון מכוון שהוא היה ילד מאוד שלו כשמו כן הוא.
תודה לך דרורית מחכה לתגובתך.שרית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו