צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  הפרעת קשב?? חוסר שקט??אורי 09:23 22/06/2010
היי דרורית,
קצת רקע:
הילדה הבכורה שלי כמעט בת 6. עולה לכיתה א'. יש לה אחות קטנה בת שנתיים וחצי.
ילדה טובה, חכמה, פיקחית,אחראית וממושמעת.

ועכשיו לבעיה:
במסגרת פגישות אישיות שערכה הגננת עם ההורים, היא אמרה שהילדה לא מסוגלת לשבת על הכסא. לא באוכל. לא במהלך הפעילויות בגן. היא תמיד תזוז, תקפץ, ותנוע בחוסר מנוחה. גם בזמן עבודה בגן, היא תמיד תשאל , באופן פרטני, מה צריך לעשות, אחרי שכבר הוסבר לכולם.
אציין, כי שמתי לב לתופעה הזו, כשבאתי יום אחד לגן (להשתתף בפעילות) ישבתי לידה, והיא פשוט לא היתה רגועה. זזה מפה ולשם. חוסר מנוחה ממשי, שהסתבר שככה היא מתנהגת.
הילדה משתתפת בחוג תיאטרון ובחוג ציור, פניתי למדריכות ושאלתי, איך היא בהקשר הזה. גם פה היתה תשובה דומה: הילדה לא מסוגלת לשבת ברוגע. תמיד צריך למקד אותה חזרה.

הגננת הציעה שאבדוק אצל נוירולוג האם היא סובלת מהפרעת קשב וריכוז.

מאוד מאוד קשה לי עם זה. קשה לי המחשבה שיכול ולילדה שלי קשה. אני חוששת מה יהיה בכיתה א' שהיא תצטרך לשבת שעות על כיסא (ואולי היא לא מסוגלת). קשה לי החוסר ריכוז שלה. קשה לי ובטח שלה קשה יותר.

אני רוצה לדעת מה את חושבת. טרם פניתי לנוירולוג. האם יכולה להיות סיבה אחרת לתופעה הזו? האם יש סיכוי שבכיתה א' היא תרגע? מדובר בילדה טובה מאוד, חכמה ואחראית, וקשה לי לתפוס שיכול להיות שתהיה לה בעיה שכזו.

ממתינה בקוצר רוח לתשובתך.
תודה רבה מראש.
אורי.
   אני מציעה לסמוך על ניסיונה של הגננת, שרואה הרבה מאד ילדים משך השנים ויודעת בדר"כ לשים לב למה שיוצא דופן. דרורית אמיתי-דרור 22:06 26/06/2010
בכל מקרה - האיבחון איננו מסובך מבחינת הילדה, הוא ידידותי - ובעיקר : הוא חשוב.
אני ממליצה לעשות איבחון.
אם אכן יש קושי - ניתן לעזור ולטפל וחבל על הזמן שעובר בלי התייחסות לדברים.
סביר להניח שלילדה שלך לא נוח עכשיו, כשהיא מתקשה להבין סיטואציות לעמוד בקצב העשייה והתגובות.
אם האיבחון ישלול הפרעת קשב וריכוז - נכון יהיה למצוא את הסיבה האחרת לקושי של הילדה.

בהצלחה,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו