צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילדה בת שנתיים ו-8 דסי לוי 22:09 21/07/2010
שלום לך !
יש לי 2 בנות מקסימות הגדולה בת שנתיים ו-8 והשניה שנה ו-8 הבדל של שנה .הגדולה אף פעם לא היתה מקנאה בה כי תמיד התיחסנו שווה בשווה אבל ממש עכשו במשך 3 חוד בערך היא יכולה לשחק איתה מאוד יפה ופתאום למשוך לה בשערות או סתם לבעוט בה ושהיא עושה לה את זה אז הקטנה צורחת ולא מפסיקה אז לפעמים אני מגיבה בכעסו לפעמים בחיבוק אני לא יודעת איך להתנהג איתה היא ילדה מאוד מאוד רגישה היא היתה חולה בעבר ואני מאוד קשורה אליה ופוחדת לפגוע בה אבל מצד שני צריך גבולות ואני מפחדת היא לפעמים צועקת עלי לא רוצה וכו או תיסתמי מילה חדשה לא יודעת מאיפה אני אף פעם לא השתמשתי בה בבית. אשמח אם תעני לי בבקשה .
   שלום דסי, דרורית אמיתי-דרור 11:13 01/08/2010
על פניו - הילדה ה"גדולה" עושה את מה שמאד סביר שתעשה.
טוב שהיא מביעה קינאה.
שכיח מאד גם לראות גל של קנאה כשהאחות הקטנה בת 10 חודשים לערך ומושכת יותר תשומת לב אל עצמה.
לאור מה שאת כותבת לגבי מחלתה בעבר של הגדולה והיחס המיוחד שלך אליה, כולל החשש לפגוע בה (הצבת גבולות היא דבר טוב ולא פוגע - אבל צריך לעשות זאת ברגישות ובהתאמה לילדה שלך) - רצוי מאד לקבל קצת הדרכה מקצועית טובה.
הייתי מציעה שתפני למספר פגישות עם מומחה בתחום הגיל הרך.
ניתן לבקש הפנייה מקופת החולים או לפנות באמצעות לשכת הרווחה (כל אחד רשאי וזכאי) או באופן פרטי.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו