צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  בעיות משמעת אצל ילדה בת 5סיסי ואן 13:26 05/09/2010
היי אני אמא לילדה בת חמש (בקרוב)ותינוק בין 9 חודשים. יש לי בעיה עם הילדה הגדולה, בעיה של משמעת. היא לא מקשיבה לדבר וחצי דבר ממה שאנחנו אומרים לה ואם אנחנו לא "מאיימים" אז סיכוי קטן שהיא תעשה את מה שביקשנו ממנה. בנוסף כל דבר אצלה מלווה בכעס ועצבים. ממש ילדה עצבנית. כשאני יושבת איתה לשחק אוו ללמד אותה משהו אין לה סבלנות היא מתעצבנת מכל שטות קטנה אני מנסה מאוד להיות סבלנית איתה ולהרגיע אותה אבל לפעמים גם אני יוצאת מהכלים ולא יכולה להמשיך ולשחק איתה. אני משוחחת איתה הרבה ומנסה להסביר לה שלא צריך להתעצבן שצריך סבלנות ובסוף הכל מצליח לפעמים זה מצליח והיא קצת נרגעת ומנסה לא להתעצבן אך ברוב המקרים הכל פשוט חוזר על עצמו וזה נגמר בכעס ועצבים שלה וכמובן בכעס שלי עליה. חשבתי אולי לפנות איתה להסתכלות (למה היא כל כך עצבנית כל הזמן??) אולי לפסיכולוג אבל אני לא יודעת אם זה לא גיל מוקדם מידי כדי להנחית עליה את כל אלה. אנא עיזרי לי!!!!! תודה סיסי
   שלום סיסי, התחילי עם התייעצות עם הגננת ועם יועצת הגן. דרורית אמיתי-דרור 17:05 13/09/2010
בררי אם זוהי גם ההתנהגות המוכרת בגן.
אם אכן הדברים בגן דומים - כדאי להיפגש עם איש מקצוע של המערכת ולהמשיך משם.
אם בגן הכל "נפלא" - כדאי לבדוק עם איש מקצוע מהן הנסיבות בבית שיוצרות אצל הילדה מתח - ולנסות להמשיך מנקודה זו.
בכל מקרה: מציעה מאד לטפל ולא לחשוש מעניין הגיל.
ייתכן שהיעוץ יהיה ייעוץ להורים - וייתכן שתידרש עבודה ישירה עם הילדה. שני הדברים יעזרו מאד, בהתאם למה שיוחלט מקצועית.

בהצלחה,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו