צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילד בא לגן פעם ראשונה בחיו בגיל 3.5 או שזה בלאגן מיכל 13:34 16/09/2010
התאומים שלי בן ובת בגיל 3.5 לראשונה נכנסו לגן כול אחד בגן נפרד עד אז היו אצל מטפלת עם עוד שני ילדים קטנים מהם
*הבן מהיום הראשון קיבלתי טלפון על התנהגות שובבית - ואי לכך הוצאתי אותו מהצהרון בהוראת הגננת , והתחלנו בסדרת חיזוקים ופרסים ( לא על כול יום ) ולדבר על מה מותר ואסור בגן ... עברו ימים קשים שהמצב לא השתפר אבל אז באו שלושה ימים של אושר צרוף שחל שיפור אצל הילד ... היום חלה רגרסיה והילד חזר אחורה ...

מה עלי לעשות לנשום הרבה להיות בעלת אורך רוח
או שישנה גישה אחרת שעלי לנסות עם הילד
   לא כל כך ברור לי למה הגננת הורתה להוציא אותו מהצהרון. האם חשבה שזה לטובתו (יום ארוך מדי, קשיי הסתגלות...) או שחשבה על טובת/נוחות הגן. דרורית אמיתי-דרור 09:05 21/09/2010
מאד טבעי שילד במשבר (פרידה ראשונה מטיפול כמעט אישי, פרידה ראשונה מהתאומה, מקום חדש, דמויות חדשות...געגועים לדמויות הקודמות... ועוד...)יתנהג בצורה לא "מאוזנת": פעילות יתר (שובבות?), קושי בקבלת הגבולות החדשים, הסתגרות יתר ועוד תגובות מכל הקשת.
הגננת אמורה להיות אשת מקצוע למסוגלת להכיל ולהתמודד גם במצבים כאלה.
אם השיקול של הגננת היה ההתארגנות בגן - זו בעייה של מקצועיות ושיקול דעת שלא ברור לי.
אם הגננת חשבה על הכיוון של טובת הילד שלך - היתה צריכה לקחת בחשבון גם את טובת האחות התאומה בתוך השיקלול הכללי . אם לקחה גם זאת בחשבון - שוחחי איתה ונסי להבין מה עומד מאחורי האסטרטגיה שלה ומה היא מתכוונת לעשות בעתיד.
בינתיים אני מבינה שהמצב מתאזן (וזה די צפוי).
עדכני מה קורה עכשיו וננסה להתייחס למצב הנוכחי.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו