צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  העברת ילד מגן לגןניוין 16:30 22/10/2010
שלום רב.
אני אמא לידי בן 3.5 שהיה שנה שעברה בקט גן, 20 ילדים, ושתי מורות מקסימות.
השנה הוא התחיל טרום חובה, בגן אחר 37 ילדים בגן. התחיל בסדר אבל כעבור שבוע התחיל לבכות כל יום כדי לא להיכנס וביקש ממני להישאר איתו, למרות שהיה שנה שעברה בגן והיה בסדר.
תוך כדי שיחות אמר שהגן שישן שלו היה יותר טוב כי לא צעקו בו. אבל מעניין כשאספתי אותו בצהריים היה בסדר.
בסוף החלטתי להעביר אותו לגן חדש עד שעה 3 אחה"צ. הוא כבר שבוע וחצי שם. אני חושבת שהוא מתקשה לקבל את המעבר ומבקש לחזור אל הגן שבכה בו. אני מצאתי אותו ישן פעמיים, וזה הדאיג אותי שהוא בורח מהמציאות.
אני כבר מבולבלת ולא יודעת אם הצעד היה נכון או לא- המעבר.
יש לו תגובות של כעס, תנועות עצבניות, שיטת דיבור שונה הכל מלבד הבכי כל יום בבוקר שלא אשאיר אותו בגן.
האם זה נורמלי מהמעבר או שיש משהו שאני לא קולטת?
נא עזרתך הדחופה.
   לשער...דרורית אמיתי-דרור 14:54 02/11/2010
   קשה לי לתת עיצה טובה במסגרת המידע המאד מצומצם שיש לי על הילד ועליכם.דרורית אמיתי-דרור 14:58 02/11/2010
חשוב להבין יותר את הילד - ולשם כך חשוב להכיר אותו טוב יותר .
בכל מקרה - אם הגן נראה לך מתאים לו - אל תמהרי להחליף שוב גן.
לפרידות המרובות ולתחושה שעלולה להתקבל אצל הילד שקושי הוא דבר בלתי אפשרי להתמודדות וש"מחלצים" אותך ממקום קשה - יש משמעות.

אם המצב לא ישתפר תוך שבוע (אני מניחה שהוא ישתפר) - כתבי שוב וצטטי גם את הודעתך זו.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו