צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילד שובבמירב 16:47 19/11/2010
שלום רב,
אני אמא מסורה לילד בן שלוש וחמישה חודשים ולתאומים בני שלושה חודשים. הגננת של בני שיתפה אותי כי בני מציק לילדים בגן, צובט אותם, בועט בדברים וכיוב'. חשוב לי לציין כי השתנתה המסגרת המשפחתית עם הצטרפותם של התאומים. יחד עם זאת איני יודעת ממה נובעת התנהגותו, ילדי מקבל הרבה תשומת לב ממני ומבלי ואנו משתדלים לתת לו זמן איכות ונכון לעיתים הזמן איכות הוא לא נטול הפרעות. כמובן שאני מציבים גבולות ומפגינים סמכות כלפי הילדים תוך התחשבות במצב המשפחתי החדש. אני בקונפליקט שכן מצד אחד אני צריכה להיות נוקשה אבל מצד שני להפגין סימפטיה, חמלה לנוכח אחיו החדשים.
אני פונה לעצתך כיצד עלי לנהוג ואיל עלי להתמודד עם כך שהילד שלי מציק לילדים בגן ומתנהג בצורה לא נאותה.
תודה מראש
   ראשית: מזל טוב!!! שנית: הצבת גבולות אינה נוקשות ואיננה דבר "רע"...דרורית אמיתי-דרור 20:35 29/11/2010
הגבולות הם מקור ביטחון חשוב לילד - ואפילו חשוב עוד יותר בזמני משבר.
המשיכו להציב גבולות - ויחד עם זאת כדאי מאד לדאוג שיהיו לו אפיקי ביטוי מתאימים לקושי שלו עם ההשתנות הדרסטית של המשפחה.
לדעתי גם נכון יהיה להתייעץ קצת עם איש מקצוע (כמה פגישות בלבד) כדי להתאים את המציאות החדשה גם לצרכיו על פי המאפיינים שלו.

בהצלחה!!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו