צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  אך אפשר לדעת אם טוב לילד בגן חלי 09:32 14/12/2010
יש לי ילד בן ארבע שנה ו10 חודשיים הוא נמצא בגן פרטי והשנה הוא עבר לגן עייריה טרום טרום רשות יש לציין כי הגן הוא רב גילאי מגיל 3 עד 6 .
הבן שלי ילד מאוד מנומס שקט ילד טוב נקי , ומאז כניסתו לגן הוא שונה לגמרי ,משתולל, מתחצף, רוצה להחליט על הכל , לא רגוע ,עצבני .
כאשר אנחנו נכנסים לגן הוא קצת מתבייש נצמד אלי אבל כעבור דקה שתיים הוא אומר לי שלום יפה ויושב לשחק .
הגננת בגן אמרה שקשה לו לשחק בחברה הוא אוהב לשחק רק עם עצמו,לבדו , ורק במשחקי חשיבה כגון פזאלים וכו' .
אני רוצה להעביר כי הילד שלי מאוד חכם מפותח מביחנה שכלית מעבר לגילו . אני רוצה להעביר הוא ילד יחיד ושעברנו דירה לפני 7 חודשיים , גן חדש , והריון.
האם זה קשור ?
רציתי לדעת איך אני יכולה לדעת אם טוב לילדי בגן ?
   חלי, קשה מאד להפנים שאיננו יכולים ללוות את הילד שלנו לכל מקום ולהיות איתו כל הזמן.... זהו חלק מהצמיחה של הילד ושלנו כהורים.דרורית אמיתי-דרור 14:23 21/12/2010
השאלה שלך מטרידה כמעט כל הורה.
ההשתנות של ההתנהגות של הילד לא "מדאיגה" אותי. ייתכן שהוא הגיע לגן עם חוקי התנהגות שונים, ייתכן שהוא באמת מוטרד מהמעברים שעבר ויעבור בקרוב - וייתכן שהוא פשוט גדל ונהיה בעל צורך גדול יותר בחברתיות. חלק מהכישורים החברתיים הוא גם לחקות ילדים אחרים, להצטרף למעשי שובבות, להתנגד לעולם המבוגרים.
את לא מתארת התנהגות מטרידה וקיצונית.
אם אני מבינה נכון את עוצמת ההתנהגות - אזי היא באמת לא מדאיגה.
ילד שמעדיף לשחק לבד אבל יודע גם להשתלב בקבוצה - זה בסדר גמור.

כדי להיות רגועה באשר להשתלבותו ואיכות חייו בגן - כדאי:
1. לשוחח איתו, לשספר לו מה עובר עליך משך היום ושמוע ממנו על עצמו.
2.להקשעב לו כשהוא משחק במשחקי דימיון ולאתר את התכנים שעולים שם.
3. לבקש מהגננת שתצלם אותו בכל מיני סיטואציות ותשלח אליך את התמונות. זה בוודאי ירגיע.
4. לבוא לזמן מה בהתנדבות בגן (בתיאום עם הגננת), לספר סיפור לילדים וכו' - ולראות קצת את הילד. מובן שהתנהגותו לא תהיה זהה להתנהגות היומיומית כשאת איננה - אבל תוכלי לראות גם איך מתייחסים הילדים האחרים אליו, מה הוא מעדיף וכו'.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו