צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  הרגלי שינה שנתיים ו8 חודשיםאורית 21:43 21/03/2011
שלום שוב.
בפנייתי האחרונה התייחסתי להרטבות והתלכלכות חוזרת של ביתי אך ברוך השם זה נעלם כלא היה. לעיתים פה ושם בורח לה אך לא משהו יוצא דופן.
וכעת יש לי שאלה נוספת לגביי הרגליי שינה- בת שנתיים ו8 חודשים.
שינה אצלה זה לא דבר פשוט והגבולות מצידנו מאוד לא ברורים.
איך מרגילים מהתחלה ומחדש כגבול ברור וחד משמעי שהיא נכנסת למיטה שלה (ולא לסלון או לחדר שלנו רק "לקצת זמן" .. עד שנרדמת בסוף...)
אנחנו מנסים כבר כמה ימים להכניס אותה למיטה שלה ואחד מאיתנו נכנס איתה מקריא לה סיפור מגרד לה את הגב ואז אנחנו מנסים לצאת והיא בוכה...
היא רוצה פיפי, רוצה קקי, רוצה לאכול...ורוצה שנגרד לה את הגב..אנחנו אומרים לילה טוב והולכים למיטה שלנו או לסלון.
ואז היא מתחילה לטפס ולצאת מהמיטה שלה ומגיעה לחדר שלנו...
20 פעם היא יוצאת ו20 פעם אנחנו מחזירים אותה למיטה, עד שאנחנו מתייאשים...ופשוט מעלים אותה אלינו ברור שזה הדבר הכי לא נכון לעשות אבל מה עושים? עד מתי?
למשל עכשיו בזמן שאני כותבת השעה 21:40 , משעה 20:00 הילדה במיטה ועדיין יוצאת כל דקה בוכה ואומרת- בואי תגרדי לי את הגב...-(בגן היא רגילה שבזמן השינה הגננת יושבת ונותנת לה אצבע עד שהיא נרדמת)
אשמח שתעזרי לי-
תודה תודה, אורית.
   גבולות ועקביות שוב גבולות ועקביות....דרורית אמיתי-דרור 21:29 06/04/2011
חשוב מאד שאם אתם לא מוכנים שהיא תישן אתכם - תהיו עקביים בעניין.
היא "עושה את תפקידה" במחזה הזה בצורה הטובה והנכונה ביותר: תפקידה לנסות, לבדוק גבולות. תפקידכם: להיות אמפטיים לצרכיה, להבין - ולהציב גבולות בצורה הגיונית ומתאימה - אבל ב ע ק ב י ו ת!!!!!
אם אתם לוקחים אותה בסופו של דבר למיטה שלכם - המאבק של מחר בערב כבר נולד, ובצדק. למה שהילדונת לא תנסה שוב?

הישארו לידה, קחו כסא ושבו לקרוא ספר לידה, שירו לה שיר שקט... מה שתבחרו (ברגיעה וללא מוטיבים מעוררים) עד שתירדם. אחר כך צאו מהחדר.
אל תשאירו אותה בוכה בחדר.
בשלב מאוחר יותר - צאו לדקה ודברו אליה מהחדר השני (כדי שתדע שלא נעלמתם), חיזרו ושבו, צאו שוב לדקה.. וכו'.

עקביות וסבלנות הם שם המשחק!!!!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו