צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  בני מאוד מחובר לחבר אחד - מה ההשלכותלילי 08:48 13/04/2011
בוקר טוב דרורית. בני בן 6, בגן חובה. יש לו חבר מאוד טוב מהגן והם מאוד קרובים ונמצאים הרבה יחד גם אחרי הצהריים. בגדול הבן שלי הוא טיפוס "זוגי" כלומר כשיש לו חבר טוב הוא די בלעדי איתו, רוצה להיות כל הזמן בקרבתו ועושה פעולות אקטיביות כדי להיות כל הזמן ביחד. זה תקף גם למשל אם אנחנו יוצאים לטיול כמה משפחות ובאותו הטיול הוא "זוג" של אחד הילדים אז הוא כל הזמן יקפיד שזה יהיה כך למשל יקרא לילד שיחכה לו, ידביק את הקצב שלו כדי להיות לידו וכו'. חשוב לי לציין שזה לא פוגע ביכולתו וברצונו בעוד קשרים ובהחלט הוא לא החבר היחיד שלו (וגם בסיטואציות אחרות כמו זו שתיארתי בטיול הוא נמצא עם עוד ילדים). לי נראה שהוא צריך את החבר הבן זוג הצמוד כי זה נותן לו בטחון. החברות בינו ובין החבר בגן טובה גם מדיווחי הגננת. יחד עם זאת אני חוששת מתלות של בני בחבר. הוא מספר שביום שהוא לא מגיע לגן, משעמם לו בגן (שוב, עדין מספר שהוא משחק עם אחרים). כעת החבר נעדר מהגן לתקופה של חודש ובני דווקא מסתדר ונהנה אך עדין אומר כל הזמן שמאוד מתגעגע אליו. בשנה הבאה יהיו יחד בבית ספר (בתקווה שבאותה כיתה) ואני תוהה לגבי תלות זו. גם אם זה לא יהיה עם חבר זה, אני מניחה שזה יהיה עם חבר אחר כי זה דפוס אצל בני (היה אותו דבר בשנה שעברה עם ילד אחר). אשמח לשמוע את התובנות שלך.
   לילי, לי זה נשמע נהדר. מה את מודאגת? למה את חשובת על תלות? מה שאת מתארת לא נשמע לי (כקוראת הפנייה שלך) כ"תלות".דרורית אמיתי-דרור 09:31 16/04/2011
   הדאגה שלי היא כמו שכתבתי - מתלותלילי 18:21 16/04/2011
מאחר והתנהגותו של בני לפעמים לא טבעית וזורמת אלא מוכוונת להיות עם אותו חבר. כלומר, אם הוא ירצה לשחק במשחק כלשהו בגן והחבר לא ירצה, הוא יוותר על המשחק כדי לשחק עם החבר. זה מדיווחים שלו וגם בסיטואציות חברתיות בשבתות כשאנחנו נוכחים זה כך. מעבר לתלות אני תוהה האם הוא לא קצת "מאבד את עצמו" כך?
   יכול להיות שיש לו צורך בתלות. מעניין לבדוק מהם היחסים שלו עם מבוגרים ובמיוחד עם מבוגרים משמעותיים (את??)דרורית אמיתי-דרור 19:39 20/04/2011
השאלה היא אם הוא סובל או אם הוא מרגיש מנוצל/מקופח/קורבני בעיני עצמו.
ייתכן שנכון יהיה לברר את הדברים בצורה מעמיקה יותר מאשר בפורום.
אני מאמינה שאם את מוטרדת - הרי שיש בסיס להנחה שנכון לבדוק.
ייתכן שאת מוטרדת "רק" בגלל עצמך - אבל גם אז כדאי ללבן את הדברים ו"לנקות" את השולחן מהדברים הלא רלוונטיים לחיי הילד.
וכמובן שייתכן שאת מאד צודקת וראוי לטפל בדברים עבור הילד ובגללו.
בכל מקרה - מעבר למה שכתבי - אינני יכולה לעזור בפורום, בגלל אופיו המוגבל של השיח וההיכרות בפורום.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו