צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילד אלים?תמי ש. 14:03 20/05/2011
שלום דרורית

יש לי בן יחיד בן 3.10 אני אם חד הורית ומאור מתראה עם אביו 3 פעמים בשבוע עם אחרי הגן ועד הערב.
אני ומאור הגענו לארץ כשהיה בן שנה וחצי מארה"ב ומאז לצערי יצא שכל שנה הוא בגן חדש - היום הוא בשלישי(גן עירייה).
ההתאקלמות שלו בגן מאוד קשה למשך הארבעה חודשים הראשונים.
הוא מגיב באלימות, בועט בדלת. השנה הזאת הייתה הכי קשה בגן בכלל. אם הוא רוצה משהו שיש לילד אחר - הוא חוטף לו. אם הוא לא מקבל את רצונו - הוא מרביץ או זורק את מה שיש סביבו.אני מרגישה שהשנה הוא לא קיבל שום דבר מהגן ולהפך כאילו שמשהו "השתבש".
בבית הדברים האלה לא קורים -בבית יש גבולות ברורים מאוד והוא מקסים.
אצל האבא, לעומת זאת המילה "לא" לא נאמרת, הכול שם מותר.
בנוסף, הבן שלי עושה קיבה בתחתונים ולא מוכן לשבת על האסלה. ניסיתי בפרסים, מדבקות וכו' אך לשוא.
הוא כן הולך ביוזמתו לעשות שתן.
יש פה כמה בעיות...מה לעשות?
האם הגן הזה לא מציב את הגבולות הנכונים? האם להעביר אותו גן שנה הבאה או להשאיר אותו שלא יהיה לו קשה להתאקלם.
אני יודעת שיש לו פתיל קצר, ואני מנסה לעבוד איתו על סבלנות אבל זה לא מספיק.
אשמח לקבל ממך התיעצות. תודה תמי
   תמי יקרה, מה שאת מתארת אינו קשור רק למעברי הגן שהילד עבר, אם כי גם סביר שהמעברים התכופים יצרו קושי נוסף.דרורית אמיתי-דרור 09:15 28/05/2011
את מתארת ילד שבאופן ברור זקוק לעזרה מקצועית.
התגובות האגרסיביות וההתלכלכות (עשיית צרכים בתחתונים) שנקראת "הצטאות") הם סימנים לקושי.
מציעה מאד שתפני לעזרה מקצועית.
ניתן לקבל עזרה מקצועית לא רק בקליניקה פרטית. אפשר לפנות ללשכת הרווחה (כל אזרח משלם מיסים זכאי לקבל שם שירות - ללא קשר לרמת הכנסתו) וגם באמצעות קופת החולים. בקופת החולים יש לפנות למרפאת הילדים, לתאר את המצב ולבקש עזרה מקצועית של יועץ מומחה לגיל הרך אופסיכולוג לגיל הרך.

לא הייתי מעבירה את הילד למסגרת חדשה מהסיבות שאת תארת, אלא אם כן את חושבת שהמסגרת הזו אינה ראוייה ואינה מקצועית.
חשוב לנסות וליצור עבורו שיגרה בטוחה וקבועה ככל האפשר והימנע ממעברים ושינויים שאינם הכרחיים.

חשוב שגם אבא של מאור יהיה מעורב בכל התהליך הייעוצי באופן פעיל ומלא.

בהצלחה,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
טל. 0522322420 036990742
   ילד אלים?תמי 21:42 30/05/2011
דרורית,

אני פניתי דרך הגננת ורופא המשפחה למכון להתפתחות הילד - מחכה שיזמנו אותנו. תודה רבה לך.
תמי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו