צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילדה בת 3ורד 23:45 07/03/2012
יש לי בת 3 מאוד מאוד חכמה .. אבל מאוד שובבה יש לי גם בן בן שנה שניראה שבעקבות הלידה שלו " אבדה לה הילדות " או איך שאימי מגדירה את זה לא היה לה זמן להיות לבד..
היא מאוד עקשנית ממש לא שמה עלי בוכה המון המון מכל דבר ומכל שטות שהיא לא מקבלת זורקת את הדברים שלה את הצעצועים הטושים הכל לא מוכנה לאסוף מרביצה לאח שלה. אני ממש אובדת עיצות ומיואשת .היא מאוד היפר לא נחה לשנייה מתרוצצת ממקום למקום וממש לא יושבת לרדע היא מאוד מכעיסה אותי ואני צועקת עליה והיא כאילו עושה בכוונה.. כי היא באמת חכמה זה ניכר בהרמה דברים אחרים זאת אומרת שהיא מבינה מה אני רוצה ולמה אני כועסת . אבל זה לא מזיז לה היא בשלה .
אשמח לקבל אישזהי הכוונה מה לעשות איתה ואיך לחנך אותה בצורה אחרת שיהיה לי ולה יותר קל .
תודה רבה ורד
   את שואלת שאלה מאד מורכבת והתשובה עליה דורשת התייחסות מאד מאד ארוכה....דרורית אמיתי-דרור 20:49 13/03/2012
אם אני מבינה נכון - את שואלת על קנאת אחים.
ייתכן שיש עוד דברים שנכון להתייחס אליהם - אבל שאלתך מתייחסת לשינוי שחל בילדה עם הולדת אחיה.
מציעה שתקראי ספרים על הנושא (יש המון), מאמרים וכו' - כדי לקבל כיווני מחשבה כללים.
בהמשך - אם ישארו (וסביר שישארו...) שאלות ספציפיות יותר - אשמח להתייחס.
לא אוכל להתייחס לנושא כולו - כי התשובה היא בערך באורך של ספר הדרכה להורים....
במקביל: ייתכן ונכון יהיה עבורכם להצטרף לקבוצת הדרכה להורים או לפנות לייעוץ אישי קצר טווח שיעזור לכם למקד את הדברים ולמצוא מענים שיתאימו לילדה שלכם ולמשפחה שלכם.

בהצלחה ,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו