צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  מוכנות לכיתה אקרן 22:03 16/04/2012
דרורית שלום,
אשמח לקבל ממך טיפים כיצד לבחון מוכנות לכיתה א, ביתי ילידת נובמבר, ילדה נבונה מאד, אהובה, נמצאת הרבה בחברת ילדים גדולים ממנה בגיל במסגרת הצהרון ובעלת הצהרון מעידה שהיא בעלת ביטחון ויודעת לעמוד על שלה. מצד שני מעט רגישה, בוכה בקלות במידה ונעלבת. יש קפיצת התפתחות גדולה בחודשיים האחרונים שמחזקת ההחלטה להעלותה וגם היא בעצמה אומרת שרוצה לעלות לכיתה א, היא מכירה את בית הספר והתלמידים דרך אחותה הגדולה, בילינו שם יחד כמה פעמים. מדובר בבית ספר קטן בו כיתה אחת בכל שכבה.

אשמח להבין ממך האם ישנן שאלות בסיסיות שמובילות להחלטה האם ילד בשל למעבר לכיתה א.

תודה.
   אני חשובת שאם יש התלבטות כדאי להתיעץ עם הגננת ולאחר מכן עם איש מצקוע שיראה את הילדונתדרורית אמיתי-דרור 15:39 20/04/2012
אתם - הישארו בתפקיד "הורים" ולכו עם האינטואיציה שלכם. אל תעשו לה מבדקים בבית או משהו דמוי מבדק.
אני אינני עוסקת בתחום הזה ואינני בקיאה בו מספיק כדי להנחות הורים (וכפי שכתבתי - גם לא חושבת שזה נכון...) - ואתם כבר מכירים אותי: אם אינני בקיאה היטב היטב במשהו - (יש כאלה דברים :)...) אני פשוט אומרת זאת ולא מייעצת מקצועית בעניין.
באופן גורף אני יכולה לומר שהצד הריגשי מאד חשוב ועיקרי.
הרבה יותר (אם אפשר לכמת) מהצד הקוגניטיבי.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו