צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  בכי של ילדה בת שנה וחודששגית 13:41 13/05/2012
שלום
יש לי ילדה בת שנה וחודש.שמה סיון והיא בת בכורה וראשונה.
בשלושה ארבעה חודשים האחרונים הילדה בוכה בכל פעם שאנו נמצאים בחברה של אנשים , אם זה דודים או חברים או בכלל בחברת קהל.(אם אנחנו בבית היא משחקת לבדה עם משחקים ומעסיקה עצמה ולעמים באה אלינו ההורים לשחק או סתם לקבל חיבוק).
הילדה לא רוצה ללכת לאף אחד מלבד אבא או אמא. לא מוכנה להסתכל על סבא וסבתא שלא נדבר על להרים אותה. הם צריכים לעבוד קשה בשביל שהיא תתחיל להתייחס אליהם . המצב יוצר המון אי נעימות והמון חששות שלי כאמא שאולי אני מגדלת אותה או מפנקת אותה או שעושה משהו לא נכון בגידול שלה.
הבכי שלה הוא לרוב ללא דמעות וזה נראה מעין חיצונית כאילו זה פינוק.
וגם אם הסבא הסבתא או הדודים מרימים אותה ואני לא מתייחסת בהתחלה אז היא מתחילה לבכות עם דמעות.
מה עליי לעשות זה מאוד מתסכל אותי שאולי אני עושה משהו לא בסדר.
שגית
   על פניו נראה שהכל בסדר והילדונת פשוט בשלב של חרדת זרים. זה טבעי וצפוי בגילה. יחד עם זאת: חשוב לעקובדרורית אמיתי-דרור 21:46 13/05/2012
ןלוודא שהדבר חולף בעוד כמה שבועות-חודשיים ושהיא מסתגלת גם ל"זרים".
אם לא יחלוף - כתבי שוב.
   מוסיפה:דרורית אמיתי-דרור 21:52 13/05/2012
במחשבה נוספת ארצה לדעת יותר על הילדה: האם היא בגן? מה קורה שם? האם היו אירועים מיוחדים בזמן האחרון?
את מספרת שזו תופעה של כשלושה חודשים. למה זה עכשיו מטריד אותך יותר? האם משהו השתנה ? החריף? מה השתנה?

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420
   תשובהשגית 14:22 14/05/2012
הילדה בגן מגיל חצי שנה, לפי מה שהגננת מתארת היא אוכלת יפה, משחקת עם הילדים , ישנה בין שעה לשעה וחצי ביום. אירועים מיוחדים לא היו. פשוט במהלך השלושה חודשים זה הלך והחריפ התגובה של הילדה. בקרבת אנשים -דודים,סבא וסבתא, חברים היא בוכה. לעיתים גם בבית אם אני רק הולכת לחדר היא ישר מתחילה עם ה"יללות" (לא בכח אבל כאילו משהו מפריע לה).אני לא יודעת לפרש מה עובר עליה וזה מתסכל אותי..איך אני מרגילה אותה וגורמת לה להבין שאמא הלכה רגע והיא כבר חוזרת או שליד אנשים לגרום לה להבין שאני לידה ואין שום סיבה לבכות.
דבר נוסף שרציתי לשאול.. בשבוע האחרון היא התחילה להתעורר המון בלילה.פשוט בוכה מתוך שינה או שמתעוררת ובוכה חמש עשר דקות ואח"כ חוזרת לישון.ביומיים האחרונים היא ממש צורחת,לא רוצה מוצץ לא רוצה לשתות, פשוט בוכה. אין לי מושג מה קרה לה פתאום (יכול להיות שהיא מוציאה שיניים?)
   אני לא "שומעת" במה שאת כותבת משהו מדאיג - אבל אם התופעה לא תעבור בעוד חודש-חודשיים יהיה כדאי להתייעץ מקצועיתדרורית אמיתי-דרור 13:16 19/05/2012
בינתיים - היי רגישה כלפיה, הרגיעי (וגם כבדי את הפחד שלה. אל תבטלי אותו!) - וחכי.
אני משערת שהדברים יסתדרו מעצמם ולא יהיה צורך בשום התערבות נוספת בעניין זה.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי מקצוע
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו