צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  סרבנית מקלחתמור 08:42 30/05/2012
בתי בת השנה וארבע סרבנית מקלחת בצורה טרומאטית ,הכל התנהל קשורה עד לפני שבוע הבעיה היא שעד לא מזמן קילחתי אותה באמבטיה הקטנה ואז ביום אחד נכנס לה הסבון לעיניים ומאז היא בטרואמה,ניסינו להעביר אותה למרלחת הגדולה בתוך כיסא
היא מסרבת ומשתוללת ובוכה ,ניסינו לגרות אותה עיי"בובה שעושה אמבטיה בגיגית וגם זה לא צלח, לקחנו אותה לבריכה ואז הכנסנו אותה ישירות וגם זה לא צלח ,אני מיואשת ולא יודעת מה לעשות ? החפיפות הם כמובן יום כן יום לא ,ואמבטיה זה משהו מאיים ...
קנינו בריכה וגם ללא מים היא מסרבת להכנס,
מה עושים מיואשת
דרך אגב ניסיתי גם להיכנס איתה וגם זה לא צלח
   כמה עקרונות חשובים:דרורית אמיתי-דרור 22:17 30/05/2012
1. לא להיות נואשת. להרגיע קודם כל את עצמך. לא קרה אסון. (כשראיתי את הפניה השניה שלך חשבתי לרגע שמדובר במשהו באמת קשה וטראגי...).
הנואשות והלחץ שלך לא מוסיפיפ לאווירה ולרגיעה ולא עוזרים לילדונת.
2.לא להיאבק בה. לקחת פסק זמן ולהרגיע את כל הרוחות (הפעם אני מתייחסת בעיקר לילדה).למשל: לנקות אותה עם מטלית / מגבת לחה משך כמה ימים.
מה שעשית כניסיונות חזרה לשיגרה (בובה... יחד איתה...) הם כיוון טוב. נסי שוב בעוד כמה ימים - ולאט לאט. בלי לחץ.
אני גם מציעה לרחוץ אותה בתוך גיגית קטנטנה (ממשל מיכל קטן) כשלב מעבר.
3. לדבר איתה על "זה היה לא נעים. נבהלת. פחדת....עכשיו נעשה הכל שיהיה נעים. אמא נזהרת שלא יכנסו מים לעינים"....

מבטיחה לך שהכל יסתדר בעניין זה.
סבלנות. מותר לה להיבהל ולהירתע מהחוויה שהפחידה אותה.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420
   אמא נואשת: היית כל כך נואשת. מה קורה עכשיו? מה שלומך? מה שלום הילדה? המקלחת? משהו? תגובה???דרורית אמיתי-דרור 21:13 07/06/2012

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו