צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום להיות אבא
מנהל/ת הפורום: ד"ר גיל גולדצוויג
  אני לא בטוח שזהו בדיוק המקום.....דאגני 13:33 25/08/2008
היי,
אני בן 33 ויש לי מלאך בן 9 מנישואים ראשונים.
ברוך השם נישאתי בשנית ואנו צפויים למלא את הבית בנסיכה חדשה.
ילדי הבוגר אינו בחזקתי אך מפגשנו במסגרת קבועה כבר מספר רב של שנים (התגרשתי כשהו היה בן 3) ומקומו בביתי החדש שהקמתי בטוח כפי שהיה לו תמיד..
ברגע שהחלטנו אשתי ואני לספר לו על לידה צפוייה והגעת אחות קטנה (הריי הוא האח הבכור יהיה בע"ה) הוא שמח ומצפה..

אשתי מאוד אוהבת ומחוברת אליו ולמרות שהיא לא אימו הביולוגית..דאגתה כלפיו הכי קרובה שאפשר..

שאלתי היא למה לצפות בתחושותיו..ובאילו דרכים אני אוכל לאפשר לו להתקרב ולהיות מעורב בלי שירגיש שעולמו "חרב" עליו בעקבות משהו חדש שנוסף..
אני חייב לציין שרגישותו הנפשית היא מאוד גבוהה והוא נוטה להעצים דברים שקורים לו..גם טובים וגם רעים כאחד.. ולפעמים המון מהומה על לא מאומה...
היות ואני לא רוצה לערב איש מקצוע שלמעשה "ינפח" את הנושא וכל העניין יחרוג מפרופורצייה הייתי רוצה אם אפשר לקבל טיפים כדיי לרכך ולערב ולהפוך את האווירה "לנקייה" יותר...
תודה מראש...
   מוטב מאוחר מאשר כלל לא אזגילי אבישי 12:29 02/12/2008
איש מקצוע לא חייב לנפח כלום,תלוי איך מציגים אותו ומה מיומנותו. את החשש מניפוח יש להציג לו כחלק מבקשת הטיפול.

מעבר לזה,שמירה על מקומו של אח בוגר -שמירה על זמן שלו איתך לבד,מחוץ לבית בפעילות ששניכם אוהבים. הקפדה על זמן בו אתה מקשיב לו,שואל אם יש לו מה לספר לך וכו ואולי לשאול אם הוא רוצה לשמוע קצת משלך. כמובן ששיתוף מצידך צריך להיות זהיר,לא להכביד אבל אמירות כמו מזל שיש לי ילד מבוגר יותר שאפשר גם לדבר איתו יכולות לשמח ולאותת על המקום הייחודי שלו.
אמירה שאתה שמח שיש לך ילדים בגילאים שונים,עם תכונות שונות וכו היא אמירה מרגיעה.

מה עוד? לאפשר לו קשר פיזי עם התינוקת,אם הוא בוחר בזה.אם מסרב-להציע בכל פעם מחדש.
במידה ויתעוררו קשיים שווה להתייעץ עם בעל מקצוע.לפעמים מספיקה נוכחות ההורים בלבד.

שיהיה בהצלחה ומזל טוב!
   מוטב מאוחר....גילי גולדצויג 19:31 02/12/2008
אני מתנצל אולם לא ראיתי את ההודעה קודם. בהזדמנות זו אני מודה לגילי על נכונותה "להרים את הכפפה".

לגבי איש מקצוע - גילי צודקת יש אנשי מקצוע שינפחו ויש שלא אין כל רע בהתיעצות עם איש מקצוע, יש לכור שלא כל איש מקצוע מתאים לכל אחד וכפי שגילי כתבה אפשר לציין בפגישה ראשונה שלא רוצים לנפח את העניין. מעבר לכך הבחירה של איש המקצוע המתאים היא נושא שדורש דיון בפני עצמו.

לעצם הענין אני חושב שחלק גדול מהחוויה תלוי במסר שאנו מעבירים לילדים - אם מעבירים מסר (גם סמוי) שבעצם קרא כאן "אסו" והילד זקוק לפיצוי יש סיכוי רב שהוא אכן יאמץ את הגישה. לידת אח או אחות מעוררת גם במצב "רגיל" רגשות סותרים מחד שמחה ומאידך כעס וקנאה, במצב של גירושים זה יכול להיות מעט מורכב יותרכי עולים גם נושאים מסביב לגירושין. קשה לתת הנחיות מדויקות - אולם חשוב שהילד יבין שיש לו מקום לדבר על כל דבר גם על כעס וגם על שמחה ושאתה מוכן לשמוע ולקבל ממנו כל מה שהוא חושב ורוצה לדבר עליו. אפשר גם לשתף אותו במידת האפשר בצפוי ולאפשר לו להציע רעיונות (למשל איזה צעצועים נקנה לה או כל דבר דומה).
בהמשך להציג לו את התינוקת וליצור בעדינות קשר ביניהם.
אתה יכול גם לדבר אתו על מה אתה מרגיש ואפילו לתת דוגמאות על מה הרגשת (במידה והיו לך אחים צעירים)
בנוסף, כפי שגילי כתבה, חשוב להעביר את המסר שמקומו בטוח, גם זה מסר שיכול לעבור בצורה מילולית או לא מילולית
להקפיד על זמן איכות רק של שניכם
הכי חשוב לזכור - אם הקשר טוב אז גם אם יהי משבר ניתן יהיה להתגבר עליו
גילי גולדצויג

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו