צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום לידות בית
מנהל/ת הפורום: אילנה שמש
  VSD ולידת בית - שאלה לאילנהגילי 11:51 21/01/2008
שלום אילנה.
אני בהריון (שבוע 16) ובסקירה המוקדמת העלה הרופא השערה שיש סיכוי ל-VSD בלב העוברית. הופנינו לאקו לב עובר והבדיקה תהיה בעוד כחודש. הרופא טען שזה כנראה חריר ממש קטן ואין צורך לדאוג אבל שווה לבדוק ולשלול VSD.
אנחנו מתכננים לידת בית ומאד מאד רוצים בכך. האם ממצא כזה מחייב לידה בבית חולים? האם יש בדיקות שעושים לתינוק מיד אחרי הלידה בגלל ממצא כזה?
חשוב לי ללדת בבית, אבל אך ורק בצורה אחראית ורק במידה והכל תקין. במקרה הזה - זה נראה מעט גבולי... מה דעתך? (אין לי עדיין מיילדת, כך שאין לי מישהי אחרת לפנות אליה).

תודה!
גילי.
   VSD ולידת ביתאילנה שמש - מיילדת בית 00:35 22/01/2008
Lots of times things look suspicious in the early organ scan but later on are not even seen at all. Certainly do the echo and if it is small, it will most likely not cause any problems at all and will close by itself by age 18. Even a moderate VSD will probably not cause problems at birth. However, you should consult a pediatric cardiologist and ask him what he thinks, although he may be biased in general about homebirth. You might first ask if there seems to be any risk at birth, and should you expect any problems with the baby and would he need any special care or observation. Then you can tell him you are planning a homebirth. I would have a pediatrician check the baby soon after birth and not wait the usual "up to 24 hours" if there is a small VSD. Another possible option is to have a homebirth and then go to hospital after a few hours.
   תודה אילנה. עזרת לי.גילי 09:09 22/01/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו