צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  שאלה ליאתליאת 22:58 24/10/2007
שלום ילדתי לפני חמישה חודשים לפני שבועיים בארך הרגשתי מעין יובש בפות לקחתי מראה והסתכלתי וראיתי בנרתיק כמו חתיכת בשר קטנה אני היום יודעת שזה צניחת קיר של הנרתיק היתה לי לידה של שעה אבל לידה מאד קשה בלי אף אילחוש טיבעית לגמרי וכואבת אני זוכרת לאורך השעה הקשה רק חיתותים בתוך הפות שלי זה לא היה כמו בלידה הראשונה שלי שנתנו לי כדור ובדקו כל פעם את הפתיחה לאט ורק שהראש של התינוק ביצבץ אז לחצתי בלידה השניה היתה לי מילדת לא נעימה הן פיזית והן מילולית אפילו היו לי בלידה השניה קרעים שיטחיים בנרתיק בנוסף לחיתוך וגם צניחה של קיר הנרתיק כמה דברים בלידה הלידה היתה עבורי קשה מאד ביקשתי אילחוש קטן גם את זה לא נתנו ככה סבלתי שעה מזל שאחרי שעה זה ניגמר רציתי לשאול מה עלי לעשות איזה תרגילים בכדי לחזק את השרירים שם גם השריר בין הפות לטוסיק כואב לי קצת גם אחרי הלידה כאב לי שם וזה עבר ושוב חזר הייתי אצל רופא לטחורים הוא אמר שהכל בסדר השריר שם בסדר אז למה כואב לי
רציתי גם לשאול אם יש קשר לחיטוטים הכואבים של המיילדת למה שקרה לי שם הרופא נשים שלי בדק אותי והוא אמר לי שככל שאנחנו יולדות יותר ילדים אז יש נזקים בנרתיק כמו לידות עם עוברים גדולים בלידה הראשונה הבן שלי נולד 4 קילו ועברו מאז כמעט 6 שנים ובלידה הזאת הבן השני שקל 3500 אודה לך בתשובה ליאת.
   תשובה לליאתסיון נבות, פיזיותרפיסטית 16:53 25/10/2007
ליאת יקרה,

צר לי לשמוע על חווית הלידה שהיתה לא נעימה והותירה "מזכרות" בדמות כאב וספק צניחה.
אכן צדק הרופא שאמר לך שיש קשר בין מס' הלידות וגודל העוברים לסיכוי גדול יותר לנזק ברצפת אגן, אך כאן יש גם משמעות גדולה לאיכות רקמות החיבור שבגופך (שנקבעת באופן גנטי).
מה לעשות עכשיו? - לדעתי, היות וציינת שאת סובלת מכאבים ואולי גם מצניחה, ממליצה לך לפנות לרופא -אורוגינקולוג שיאבחן במה מדובר ויפנה אותך בהמשך לטיפול פיזיותרפי אצל פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן. אני חושבת שאין תחליף למסגרת טיפול פרטנית כאשר יש תלונות ספציפיות כמו שהזכרת, משום שתכנית התרגול צריכה להיות מותאמת לך באופן אישי בהתאם ליכולותייך.

בהצלחה ורפואה שלמה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il
   תשובה לליאתסיון נבות, פיזיותרפיסטית 16:54 25/10/2007
ליאת יקרה,

צר לי לשמוע על חווית הלידה שהיתה לא נעימה והותירה "מזכרות" בדמות כאב וספק צניחה.
אכן צדק הרופא שאמר לך שיש קשר בין מס' הלידות וגודל העוברים לסיכוי גדול יותר לנזק ברצפת אגן, אך כאן יש גם משמעות גדולה לאיכות רקמות החיבור שבגופך (שנקבעת באופן גנטי).
מה לעשות עכשיו? - לדעתי, היות וציינת שאת סובלת מכאבים ואולי גם מצניחה, ממליצה לך לפנות לרופא -אורוגינקולוג שיאבחן במה מדובר ויפנה אותך בהמשך לטיפול פיזיותרפי אצל פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן. אני חושבת שאין תחליף למסגרת טיפול פרטנית כאשר יש תלונות ספציפיות כמו שהזכרת, משום שתכנית התרגול צריכה להיות מותאמת לך באופן אישי בהתאם ליכולותייך.

בהצלחה ורפואה שלמה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו